Аналіз ринку і конкурентів для B2B ніші

Аналіз ринку і конкурентів

Цілі, задачі і рішення

Клієнт – команда інтеграторів софту і обладнання для ресторанного бізнесу.

Запит від клієнта – проаналізувати ринок і конкурентів для розуміння обʼємів ринку і основних рекламних інструментів на ньому.

Рішення:

  1. Проаналізувати ринок і конкурентів для розуміння патернів поведінки ЦА, розміру ринку, каналів і інструментів які на ньому використовуються і зрозуміти де знаходимось ми, відносно конкурентів.
  2. Проаналізувати продукт і сервіс конкурентів. Знайти точки росту для відділення від конкурентів і запуск рекламної кампанії з цією комунікацією.
  3. Обрати рекламний інструмент для швидкого запуску і тестування гіпотез.

Результати роботи

Сегментація ринку

Аналіз ринку був розділений на 4 різні сегменти через особливість ринку. Аналізували конкурентів по принципу їх належності до певної категорії послуг на цьому ринку. 4-й сегмент був загальний, щоб проаналізувати загальний розмір ринку.

Приклад аналізу одного з сегментів ніші

Ретельний аналіз поведінкових факторів дозволив зробити висновки про те, що аудиторія віддає перевагу вивченню інформації і пропозицій на сайтах використовуючи десктоп пристрої, що є логічний, враховуючи що це b2b ніша.

Також ми побачили значну частку трафіку у каналі Direct, що свідчить про високий рівень знання певних гравців на ринку, тобто аудиторія йде на їх сайти напряму, оминаючи ті канали в яких ми можемо показувати свою рекламу.

Підбір рекламного каналу

На початку ми намагались в короткі строки протестувати рекламу через Google Ads, розуміючи що продукт доволі складний, краще починати працювати вже з теплим трафіком. Але ми зустрілись з ще однією проблемою, сайт, його структура, офери і позиціонування компанії потребували значних доробок і запуск пошукової реклами показав, що цей трафік на цьому сайті не конвертується.

Тому поки ми працювали над вирішенням цих задач вирішили не втрачати час і спробувати запуститись через Facebook Ads використовуючи лід-форми, тим самим оминаючи сайт. Доречі це дало результат, вдалося вийти на стабільну лідогенерацію.

Розробка позиціонування і заміна структури сайту

У клієнта була ще одна серйозна особливість, він надавав послуги різного характеру і додатково продавав фізичний товар. Через це також розмивалось позиціонування і не було зрозуміло що ж це за компанія і на чому вона спеціалізується. Тому було прийнято рішення працювати над брендом.

Один зі слайдів про розробку позиціонування

Окрім цього я надав рекомендації по зміні структури сайту, щоб акцентувати увагу на конверсійних блоках і елементах і прибрати зайву інформацію вниз сторінок.

Давайте обговоримо ваш проект

Залишайте заяку або напишіть мені особисто

Опублікував(ла) Stanislav Shalabodin
Привіт! Я маркетинг-стратег з комплексним досвідом в digital. Допомагаю бізнесу будувати маркетингові стратегії, надаю консультації і проводжу навчання.

В мене на сайті ви знайдете статті і уроки по маркетингу. Підписуйтеся на мене в телеграм і ютуб, отримуйте ще більше корисного контенту.