Маркетингова стратегія для малого і середнього бізнесу

attention-image

Приготуйтеся до успіху

«Побудова стратегії для маркетингу не є чимось надскладним, або фантастичним. Але для цього потрібна методологія. Мій досвід показує, що у багатьох власників бізнесу, їх маркетингових команд і агенцій які їх обслуговують просто немає методології як побудувати систему яка буде управляти маркетингом і розробити стратегію, за рахунок якої будуть досягнуті необхідні результати»

Шалабодін Станіслав

А як це зробити?

Я розкрию вам свою методологію з 5-ти етапів

Математика бізнесу і цілі

В першу чергу необхідно поставити цілі. Чого ви хочете в цифрах? Далі ми розбираємо з вами реалії, які маємо на сьогодні. Рахуємо існуючі інвестиції в маркетинг і потенційні інвестиції, виходячи з потрібної рентабельності всього бізнесу.

#1
Аналіз ринку і конкурентів

На цьому етапі ми дізнаємося об’єм ринку і наше місце на ньому. Хто із конкурентів краще за нас, як вони будують свій маркетинг і які мають результати. Ми проаналізуємо патерни поведінки потенційного покупця і ті канали трафіку, через які вони залучаються на нашому ринку. І звісно ж ми порівняємо це з нашим існуючим підходом.

#2
Продуктовий аналіз

Конкурентів може бути багато, а це значить, що ми повинні бути на їх фоні помітними. Тут ми дізнаємося в чому є переваги продукту/сервісу ваших конкурентів. В чому є наші сильні і унікальні сторони. Ми використаємо всі інсайти для побудови свого, унікального позиціонування.

#3
Клієнтський шлях (CJM)

Це є основою тої маркетингової стратегії, яку ми побудуємо. Методологія клієнтського шляху розкриє нам те, як нам впливати на свою цільову аудиторію, щоби розказати їй про нас, заінтересувати, закрити всі питання, продати і втримувати довгий час, як постійного покупця. На цьому етапі ми оберемо рекламні існтрументи і канали, які будуть системно працювати над кожним з етапів клієнтського шляху.

#4
Медіапланування

Тепер у нас є розуміння як нам комплексно працювати з аудиторією і впливати на кожен її крок. Залишається зробити прорахунки інвестицій і план робіт по підключенню рекламних каналів. Ми зафіксуємо ключові KPI які необхідно буде досягнути і порадимо спеціалістів і агенції, які можуть це реалізувати.

#5

Що ви отримаєте в процесі

Розуміння ринку

Його розмір, що роблять конкуренти

Унікальність

Ми станемо більш помітні на фоні інших

Систему управління маркетингом

Все стане на свої місця

План дій

Повноцінна стратегія з планами, дедлайнами і KPI

Давайте обговоримо як впровадити стратегію у ваш бізнес

Пропоную для початку познайомитись і обговорити існуючу проблематику вашого маркетинга

Шалабодін Станіслав

Я маркетинг-стратег з 9 річним досвідом. Працював з різними нішами, малими і великими брендами. Деякі з них вам точно знайомі – Meest Пошта, Сільпо.

Працював на керівних посадах в середині компаній і на стороні агенції, будував свій бізнес, тому маю розуміння всіх існуючих проблематик.

За час своєї професійної діяльності я розробив зрозумілу методику з управління маркетингом і побудови маркетингової стратегії. І саме цим допомагаю своїм клієнтам будувати ефективний бізнес.

Ціна і строки

«Ціна формується на базі вартості однієї години. В мене це 30$/година. План робіт доволі унікальний для кожного з конкретних випадків. Зазвичай це ~30 годин роботи.

Строки так само залежать від плану робіт і поточного навантаження. Тому існує виделка в 2-3 місяці»

Шалабодін Станіслав

FAQ

Тут ви знайдете відповіді на часті питання. Якщо у вас залишилося незакрите питання, будь ласка, напишіть мені, або залиште заявку на сайті.

Результатом роботи буде декілька окремих презентацій, документів, таблиць і інструкцій. 

В них будуть зафіксовані результати аналізу ринку і конкурентів (деякі приклади можете подивитись за посиланням). Порівняння між конкурентами і нами. Схема Customer Journey Map (клієнтського шляху) з підбором інструментів до неї. 

Окремо буде зафіксований план впровадження інструментів, рекламних каналів і KPI.

Все разом воно буде складатися в систему управління комплексним маркетингом і планом дій для досягнення поставлених задач.

З моєї сторони приймаю участь тільки я. З вашої сторони це може бути ваш маркетолог, керівник з продажів і ви самі.

В мене завжди є партнери, яких я можу рекомендувати, як якісних підрядників. Також ви можете починати реалізацію стратегії внутрішньою командою, або  самостійно знайти потрібного підрядника.

Ефективність стратегії в більшій мірі залежить від дотримання моїх інструкцій. 

Якщо ж стратегія себе не виправдовує, я надаю свою підтримку для її корегування. Самі ви не залишитесь.

Задайте свої питання

Пропоную почати з простого – знайомства, ви розкажете про свою проблематику, а я розкажу як зможу допомогти в вашому випадку.

Подивіться ці відео

Тут ви ще більше дізнаєтесь про мої методології