Запуск таргетованної реклами на Телеграм канал

Запуск таргетованної реклами на Телеграм канал

Ну ось ми і дійшли до того, як переводити трафік з фейсбука в телеграм.

На щастя, зараз цей процес доволі легкий, але і він має декілька нюансів, розглянемо все детально і по черзі.

Як налаштувати таргет на телеграм канал

Отже ми будемо налаштовувати таргет саме в фейсбуці. Для початку зайдемо в Ads Manager і створимо нову рекламну кампанію з ціллю “трафік”.

рекламна ціль для таргету на телеграм

Я пропускаю всі налаштування в розділі кампанії і груп оголошень, воно буде ідентично до звичайного налаштування реклами. Урок про це можна подивитись тут.

Переходжу одразу до самого оголошення. Тут нам потрібно знайти поле URL сайта.

В це поле вставляємо посилання на телеграм канал. Рекомендую формувати запрошувальне посилання, воно буде унікальним і дозволить побачити кількість підписників які прийшли через нього. Взяти URL можна перейшовши в деталі каналу – керування каналу – запрошувальні посилання:

В цьому розділі необхідно створити нове посилання, без обмежень, дати йому назву, наприклад відповідну до тої рекламної кампанії яку ви будете запускати.

В цьому ж розділі запрошувальних посилань ви зможете бачити кількість користувачів які доєдналися до каналу через кожне окреме посилання, що допоможе вам з аналітикою.

Наступним кроком, після всіх налаштувань кампанії, відправляйте її на публікацію. Модерація повинна пройти без проблем, посилання на телеграм наразі ніяк не блокуються.

Аналіз ефективності запуску реклами на телеграм канал

Проблемою таргету на телеграм канал є відсутність статистики в самому телеграмі по джерелам трафіку. В кабінеті фейсбука ми також не побачимо статистики по підписавшимся користувачам з реклами, ми побачимо тільки кліки по рекламі.

Але як зазначено вище, ми можемо створювати окремі запрошувальні посилання на наш канал. Я рекомендую використовувати для кожної окремої активності окреме посилання, так у вас буде максимально детальна статистика по вашим рекламним кампаніям.

З цими посиланнями вам буде легко порахувати вартість одного підписника, поділивши витрачений бюджет на отриману кількість підписників.

Оптимізація реклами на телеграм канал

Тепер давайте поговоримо як можна оптимізувати вартість підписника на телеграм канал. Ми подивились вже як рахувати його вартість, тепер будемо її знижувати.

Для цього я рекомендую запускати трафік на конкретний пост і залишати час на те, щоб зібрати по ньому статистику по конверсії в підписку. Що мається на увазі, людина яка зайде на телеграм, побачить в першу чергу останій допис в каналі. Тут важливо щоб цей допис був для неї актуальним і цікавим. Якісь пости можуть бути менш конверсійними ніж інші. Тому я пропоную вам залишати хочаб на 1 день один пост і за цей час заміряти конверсію в підписку. Потім ви публікуєте інший пост і знову протягом дня заміряєте конверсію. Таким чиному ми можемо зрозуміти який саме контент в каналі краще конвертує людину в підписку, чим потім можемо користуватися.

Можна також брати посилання і на окремі пости в вашому каналі, але тоді ми не зможемо скористатися запрошувальними посиланнями і відповідно не побачимо точної статистики по підписникам.

Ще одним варіантом оптимізації може слугувати тестування рекламних креативів. Я використовую підхід в якому одразу на креативі показує частину контенту з каналу, це дає мені змогу зрозуміти вже на етапі взаємодії з оголошенням чи цікавий цей контент тим людям на яких я таргетуся чи ні. Приклад креатива нижче.

приклад креативу для підписки на телеграм канал

Підписуйтесь на мій телеграм канал, там також багато цікавого. А якщо вам необхідна консультація з використання телеграм каналу в вашому маркетингу, звертайтесь до мене напряму.

Опублікував(ла) Stanislav Shalabodin
Привіт! Я маркетинг-стратег з комплексним досвідом в digital. Допомагаю бізнесу будувати маркетингові стратегії, надаю консультації і проводжу навчання.

В мене на сайті ви знайдете статті і уроки по маркетингу. Підписуйтеся на мене в телеграм і ютуб, отримуйте ще більше корисного контенту.
Попередній запис
Як налаштувати програму для кав’ярні?
Наступний запис
Нові канали трафіку в Google Analytics 4