Що таке динамічна реклама?
Динамічна реклама – це вид реклами, який динамічно підлаштовується під конкретного користувача.
Можна сказати, що даний вид реклами автоматично створює рекламу для кожної людини в залежності від моделі її поведінки і історії взаємодії з нашим сайтом або магазином в соц. мережі.
Слід зазначити, що найяскравішим прикладом динамічної реклами є реклама з каталогом товарів:
Така реклама працює за наступним принципом: створюється каталог товарів, цей каталог завантажується на основі наявних на сайті товарів, далі розглянемо, як це можна зробити.
На сайті розміщується піксель, його завданням буде відстеження відвідувачів сайту, особливо тих відвідувачів, які переглядали товари. Показуючи рекламу у вашому каталозі товарів, Facebook автоматично показуватиме рекламу людям, які зацікавлені в нашому продукті на сайті. Більш того, ми можемо вибрати, що саме їм показати, ті ж товари, якщо вони не були куплені або товари з суміжних категорій. Налаштування такої реклами проводиться в пару кліків, все інше Facebook зробить автоматично.
Динамічна реклама також включає динамічні креативи:
Це налаштування доступне нам в момент створення нової рекламної кампанії, коли ми заходимо в налаштування набору оголошень. Його можна використовувати в різних рекламних цілях. Воно дозволить завантажувати відразу багато зображень, заголовків і текстів. Всі ці елементи будуть автоматично поєднуватися між собою в пошуках найбільш ефективних зв’язок. Тобто вам не потрібно буде вручну створювати кожне оголошення. У цьому є свій недолік. Ми не зможемо так легко контролювати покази окремих оголошень.
Протестуйте обидва варіанти з увімкненою настройкою або без неї.
Запускайте динамічні оголошення в каталозі товарів
Створювати динамічні оголошення відносно легко. Легко під час роботи в рекламному кабінеті. Але це не так просто при налаштуванні пікселя на веб-сайті. Тому ми розділимо цей процес на те, чим повинен займатися таргетолог і що доведеться робити розробнику збоку сайту.
Тепер перед нами стоїть два завдання:
- Створення каталогу продукції
- Показ оголошень у каталозі товарів
Як створити каталог продукції
Щоб створити каталог, вам потрібно буде перейти до Commerce Manager. Тут є два способи: перший – створити нову кампанію з метою “Продажі в каталозі” і під час налаштування кампанії натиснути на посилання активного редагування каталогу:
Наступний варіант – пройтися по меню рекламного кабінету:
У Commerce Manager ми можемо додавати продукти вручну та автоматично. Вручну процес легкий, але тривалий, особливо якщо товарів багато. Ми розглянемо більш складний, автоматичний. Для цього потрібно перейти в розділ «Джерела даних»:
- Data feed – опція для тих, хто вже працює з XML-файлами і розуміє, що таке товарний фід. За допомогою XML можна завантажувати свої продукти;
- Партнерська платформа – тут ви можете автоматично завантажувати продукти, якщо вже використовуєте будь-яку з цих партнерських платформ. Це буде дуже зручно для тих, у кого є магазин на WordPress за допомогою плагіна WooCommerce:
- Pixel – найскладніший варіант, тут нам знадобиться розробник, який, використовуючи інструкції від Facebook, помітить товари спеціальними мітками. З вашого боку вам потрібно буде розмістити піксель на сайті.
Додатково скажу, що для движка Open Cart є окремий плагін для передачі товарів в Facebook, він називається Facebook Business Extension.
Після перенесення товарів в Facebook можна налаштувати групи товарів за деякими параметрами, щоб в подальшому точніше показувати рекламу з обраною групою товарів потрібній нам аудиторії.
Групи товарів створюються в одному і тому ж Commerce Manager, тільки в іншій вкладці:
Налаштуйте оголошення для цілі “Продажі в каталозі”
Повернемося до створення рекламної кампанії. Ми вибрали необхідну мету, тепер давайте розглянемо особливості налаштування цієї кампанії.
До речі, каталожні продажі по суті є одним з методів ретаргетингу.
Коли ви виберете мету «Продажі за каталогом», вам потрібно буде вибрати каталог, а потім вибрати групу товарів, з якою хочете працювати. В одній кампанії ви можете створити скільки завгодно наборів оголошень, і кожен з них може працювати з різним набором продуктів. Щоб зрозуміти, про що я говорю, потрібно згадати уроки про:
Якщо ви не створили ніяких окремих груп товарів, то у вас за замовчуванням буде одна, в якій будуть всі товари:
Наступна цікава деталь буде трохи нижче, це вибір глядачів, тут є де розвернутися. Є два варіанти: або ми хочемо показати рекламу з продуктом новим людям, або тим, хто вже відвідав сайт і переглянув продукти.
У першому випадку це буде по суті вибір збереженої аудиторії, вже створеної раніше, або можна буде створити нову.
У другому випадку буде вибір відповідно до того, що користувач зробив на вашому сайті. Тут можна налаштувати будь-яку бажану комбінацію, немає тієї, яка однозначно краще іншої, все потрібно протестувати в вашому конкретному випадку:
Далі будуть звичайні налаштування рекламних оголошень. Урок по ним, нагадаю, можна подивитися тут.