Створити рекламну агенцію не тривіальна задача. В цій статті спробуємо розібратись в цьому процесі і скористуємося для цього досвідом Кульбіди Андрія, засновника рекламної агенції PerfoMax.
Хто такі PerfoMax
Агентство інтернет маркетингу PerfoMax з’явилось на ринку завдяки самому Андрію. До цього моменту він 8 років працював у digital маркетингу банківської ніші.
Зараз в команді знаходяться дизайнер, веб-розробник, спеціаліст з трафіку (таргет і PPC) і SMM-спеціаліст. Основний напрямок агенції це Performance маркетинг. В їх послуги входять:
- Пошукова реклама Google
- Медійна реклама
- Таргетована реклама
- SEO
- Аналітика
- Розробка лендінгів
Разом з Андрієм розібрали основні етапи, які потрібно пройти, для того, щоб запустити рекламний бізнес.
Етапи створення рекламної агенції
Етапи створення агенції багато в чому схожі на етапи запуску будь якого бізнесу, особливо те, що стосується початкових етапів.
- Дослідження ринку
- Аналіз попиту: 2023 рік точно є роком відновлення українського ринку, не тільки рекламного, але і загального. Тренд позитивний і це відновлення повинно зберігатися і на 2024 рік. А так як рекламний бізнес сильно залежить від поточної ситуації на загальному ринку і економічної ситуації в країні, це відновлення тільки сприяє нам.
- Цільова аудиторія: Для агенції цільовою аудиторією є власники бізнесу і ЛПР (люди, які приймають рішення, це директора з маркетингу і самі маркетологи).
- Вибір типу агенції
- Агенції бувають різними: Ті які спеціалізуються на перформанс напрямках, ті які спеціалізуються на креативі, або на розробці. В залежності від того, в чому ви зараз є експертом, ви можете обирати свій напрямок. Нерідко в процесі коли ми маємо можливість найняти нових спеціалістів, ми можемо розширювати свою спеціалізацію. Але для початку завжди краще виходити на чомусь одному, вузько профільному, або це буде певний рекламний канал, або ж робота з певними нішами.
- Розробка бізнес-плану
- Місія і цілі: Тут завжди є де розгулятися, бізнес повинен будуватися не тільки на бажанні заробити, але і на цінностях, зазвичай власник сам переносить свої життєві ціності в свій бізнес, від цього і зароджується місія бренду і його великі цілі.
- Фінансовий план: Як і завжди, потрібно наперед розуміти на чому ми будемо заробляти. Для цього необхідно мати товарну матрицю, розуміти собівартість послуги і маржу. Розуміти скільки ми можемо виділяти грошей з маржі на залучення клієнта.
- Реєстрація та легальні аспекти
- Оберіть форму власності: Визначтеся з формою власності вашої агенції, ФОП, ТОВ, ідеально якщо у вас буде і те і інше, бо клієнти бувають різними і інколи хочуть уникнути сплати зайвих податків, при деяких випадках цього можна досягти як раз за рахунок підбору форми власності при розрахунках з вами. Мати офіційну форму власності важливо, бо це можливість заключення договорів, що дуже цінують великі замовники.
- Формування команди
- Команда це ключ до успіху, сильні люди, сильні експерти в своїх напрямках зможуть надати якість і ефективність вашим клієнтам, навіть якщо у вас ще немає сформованих бізнес-процесів, тому ключове, це знаходити або вирощувати сильних спеціалістів. В команді агенції зазвичай є технічний спеціаліст на кожну з послуг і є проджект менеджер який контролює якість роботи і позитивний досвід для клієнта.
- Організація: Але не забуваємо і про важливість побудови якісного сервісу, без розробки бізнес-процесів нікуди не дітися.
- Пошук клієнтів
- Партнерства: Перший варіант, це розвиток партнерських відносин з тими агенціями, які спеціалізуються на інших видах послуг, вони можуть за % передавати своїх клієнтів до вас.
- Знайомства: Нетворкінг як був так і є дуже великою силою для залучення нових лідів на послуги агенції, відвідування офлай подій маст хев.
- Інвестиції: Якщо у нас є стартовий бюджет, ми можемо запускати рекламу на самих себе, конкуренція тут немала і лід виходить не дуже дешевим, але це також можливо.
- Холодні продаж: Класика яка продовжує працювати і по сьогодні, холодні прозвони, розсилки можуть також приносити лідів, доведеться немало попрацювати над об’ємами цих прозвонів і розсилок, але це може бути відносно дешево.
- Фріланс площадки: Нерідко малі агенції на старті йдуть на фріласн площадки і шукають собі клієнтів саме там, теж працююча схема, але український ринок має великий недолік, це ціна яку готові сплачувати на фрілансі, зазвичай вона доволі низька. Натомість є різні західні фріланс-площадки, де середній чек буде доволі непоганим, але потрібно мати англомовну команду.
Роботи тут немало. Але якщо йти чітко за планом все вийде.