Види маркетингових каналів: Paid Search, Organic, Referral, Display Ads, Social

Види маркетингових каналів: Paid Search, Organic, Referral, Display Ads, Social

Правильне використання маркетингових каналів є важливою складовою будь-якої успішної маркетингової стратегії. Їх правильний вибір допоможе привернути більше клієнтів та збільшити прибуток компанії. У цій статті ми розглянемо п’ять основних видів маркетингових каналів: Paid Search, Organic, Referral, Banner Ads та Social.

Що таке Paid Search, особливості платного пошуку

Paid Search (платна пошукова реклама) — це вид маркетингових каналів, при якому компанія платить за розміщення своїх оголошень у пошукових системах, таких як Google. Цей канал є ефективним, оскільки дозволяє привернути увагу потенційних клієнтів саме в той момент, коли вони активно шукають товари або послуги в Інтернеті. Найчастіше цей канал використовується на етапі купівлі, якщо дивитися на CJM. Оскільки вартість реклами залежить від кількості кліків на неї (модель CPC), Paid Search дозволяє ефективно контролювати витрати на маркетинг.

Основний інструмент в цьому каналі, це Google Ads. І хоча пошукову рекламу можна запускати і в інших пошукових системах, але Google є однозначним лідером по кількості користувачів, відповідно і кількість реклами і грошей рекламодавців там значно більша.

Особливість пошукової реклами полягає в тому, що це майже єдиний спосіб показувати рекламу саме тоді, коли людина сформувала своє бажання і шукає саме зараз вирішення своєї проблеми, або потреби, через пошуковий запит в гугл, або іншому пошукачі.

Всі інші рекламні канали здебільшого працюють з формуванням цього попиту. Це наводить нас на думку, що рекламні канали для максимальної ефективності маркетинга, повині працювати у тісній взаємодії один з одним, один канал формує попит, інший його підтримує, а третій вже продає.

Що таке Organic, відмінність органічного пошуку від платного

Organic (органіка, або органічний пошук) — це канал, який не потребує платежів за розміщення оголошень, і включає в себе оптимізацію сайту під пошукові системи (SEO), що дозволяє покращити рейтинг сайту в пошукових системах і відповідно піднімати його позицію в пошуковій видачі. Реалізація цього каналу може займати значно більше часу, ніж Paid Search, оскільки вихід на хорошу ефективність і прибутковість з цього каналу це доволі кропітка і важка робота. Проте, одного разу досягнувши успіху в SEO, компанії можуть отримувати стійкий потік трафіку без додаткових витрат.

Чим органіка відрізняється від платного пошуку

Органічний пошук ще називають безкоштовним, тому що це звичайна видача в гуглі, без позначки реклама, відповідно за перехід ніхто нічого не платить на відміну з платним пошуком.

На прикладі два сайта які показуються за запитом “Що таке SEO”, перший з позначкою “реклама”, бо це платна реклама, другий без позначки, а значить це “органічна” видача.

Щоб сайт органічно випадав на першій сторінці у видачі, займаються SEO просуванням.

Якщо казати про те, для чого потрібно підключати канал organic, то відповідь очевидна, ваш сайт буде показуватися під конкретний запит людини. Якщо вона зараз хоче купити кросівки певної моделі, то вам було б добре показати свій магазин з цими кросівками під її запит.

Органічна видача дає можливість отримати перехід на ваш сайт, якщо людина бачить його у видачі і клікає на нього. Відповідно можна сказати, що канал organic також працює з етапом купівлі, але і не тільки з ним, тут у нас значно більше простору, бо сайт може видаватися не тільки під комерційні запити людини, а і під інформаційні. Таким чином людина може на раніх етапах знайомства з продуктом вже відвідати ваш сайт і почитати якусь статтю, яка надасть більше розуміння про продукт. Такі переходи також вкрай важливі, бо дозволяють отримати трафік на сайт, познайомити людину з нашим сайтом і нашим брендом. Наступний раз ця людина може згадати про нас і самостійно перейти на наш сайт.

Що таке Referral

Referral — цей канал використовується для переводу трафіка з одної площадки на іншу. Сюди ж входить такий напрямок маркетингової діяльності як реферальні програми. Цей канал є ефективним, оскільки клієнти, які приходять по рекомендаціям, вже мають певний рівень довіри до компанії.

Що таке Display Ads

Display Ads (Банерна реклама) — це один з видів цифрової реклами, що полягає в розміщенні графічних оголошень на веб-сайтах. Ці оголошення можуть бути спрямовані на певних користувачів, які відповідають конкретним характеристикам, таким як вік, місце розташування або інтереси. Банерна реклама може бути ефективною, оскільки вона дозволяє компаніям бути видимими на сторінках, які відвідують їх цільова аудиторія.

Одним з прикладом Display Ads може слугувати – GDN (контекстно медійна мережа гугла) і реклама в Facebook і Instagram.

Особливість цієї реклами полягає в її низькій конверсійній ефективності, але при цьому високій охопній ефективності і відносній низькій вартості. Охопність важлива, тому що вона впливає на впізнаття бренду, зріст зацікавленості, стимулювання до дії.

Основна модель розрахунку в цьому виді реклами – CPM.

Що таке Social в маркетингу

Social — це використання соціальних мереж, таких як Facebook, Twitter, LinkedIn та інших, для просування продуктів або послуг компаній. Це включає в себе створення контенту для соціальних мереж, використання рекламних інструментів для спрямування реклами на певних користувачів, а також взаємодію зі спільнотою клієнтів та іншими користувачами. Соціальний маркетинг може бути ефективним методом для залучення уваги до продукту або послуги, оскільки соціальні мережі є дуже популярними серед багатьох людей.

Основний інструмент в цьому каналі є SMM. Саме SMM займається розвитком соц. мереж бізнеса.

Social це аналог каналу Organic, але виключно в соц мережах. Це значить, що напрямую ви не платите за ці переходи.

Висновки

Узагальнюючи, використання різних маркетингових каналів може бути дуже ефективним для просування продуктів та послуг. Компанії повинні розглянути свою цільову аудиторію та визначити, які канали найкраще підходять для досягнення їхніх маркетингових цілей. Залежно від цілей компанії, вони можуть використовувати один або декілька різних каналів.

Але так чи інакше комплексний підхід завжди буде більш ефективним ніж використання тільки одно каналу.

Опублікував(ла) Stanislav Shalabodin
Привіт! Я маркетинг-стратег з комплексним досвідом в digital. Допомагаю бізнесу будувати маркетингові стратегії, надаю консультації і проводжу навчання.

В мене на сайті ви знайдете статті і уроки по маркетингу. Підписуйтеся на мене в телеграм і ютуб, отримуйте ще більше корисного контенту.
Попередній запис
Власний сайт: скільки коштує його створення та утримання?
Наступний запис
Куди рухається маркетинг майбутнього

Коментарі закриті.