У таргеті ми звикли створювати аудиторії в різних варіаціях, з різними наборами інтересів, розділяти їх на стать і вік. Щоб повністю охопити таку аудиторію, необхідно було витратити кілька тисяч доларів протягом тижня або місяця. Тому ми створювали багато аудиторій і тестували кожну з них за невелику суму грошей. Такі тести могли затягнутися на тижні.
Але що робити, коли вам дають бюджет в 10 000 доларів і його потрібно витратити за пару днів? Як підійти до планування такої кампанії?
Найчастіше нас ставлять в такі умови в ніші інфобізнесу. Запуски марафонів, реєстрації на вебінар і все таке інше.
Відразу додам, що ми не будемо розглядати в даній статті раціональність використання всього рекламного бюджету тільки в таргеті. Давайте сприймемо це як константу, що потрібно витратити бюджет тільки таким чином, інші рекламні канали нам чомусь не підходять.
Оптимізація за допомогою бюджетів і макро конверсій
В умовах обмеженості бюджетів має сенс підійти до детального і скрупульозного планування. Тому що кожна копійка на рахунку і всі хочуть витрачати її з максимальною ефективністю. Однак, як не дивно, з великими бюджетами приходить велика відповідальність , все стає легше.
Чому стає легше? Оскільки Facebook може автоматично оптимізувати покази оголошень на людях, які найкраще взаємодіють з рекламою та нашим продуктом (під продуктом я маю на увазі як веб-сайт, так і наш офер). Але ця оптимізація вимагає багато конверсій. Багато! І ви можете отримати багато конверсій за рахунок цих самих великих бюджетів.
І найкраще, якщо ми зможемо оптимізуватися за допомогою макро конверсій , тобто реєстрацій або покупок. Кліки і перегляди сторінок – це мікроконверсії і в зв’язку з цим вони набагато гірше підходять для оптимізації, тому що нам не потрібні люди, які просто натискають на рекламу, нам потрібні ті, хто купує наш продукт.
Щоб краще зрозуміти, що мається на увазі під конверсіями та оптимізацією, перегляньте ці уроки:
На прикладі вище ми бачимо широку аудиторію, такий розмір можна отримати, вибравши всього одну країну без вказівки інтересів і інших налаштувань. Сенс створення широкої аудиторії полягає в запуску великого бюджету на одну велику аудиторію, тим самим дозволяючи Facebook автоматично оптимізувати рекламну кампанію.
З невеликою аудиторією цей трюк працює гірше, просто тому, що вони маленькі і швидко вигорають. Реклама починає проходити через одних і тих же людей другому колу, оптимізація не може таким чином оптимізовувати і результати починають падати.
Тобто перший висновок, який ми можемо тут зробити – це створення великих аудиторій без вказівки ваших інтересів, Facebook сам оптимізує покази на потрібних вам людей.
При цьому потрібно розуміти, що даний метод буде ефективно працювати тільки в тому випадку, якщо ваша цільова аудиторія не дуже специфічна.
Стратегія мікроменеджменту
Однак бувають випадки, коли наша аудиторія і наш продукт настільки специфічні, що ми просто не можемо відібрати всю країну для таргетування, адже ця реклама буде неактуальною і нікому не потрібною в 95% випадків. Витрачати величезний бюджет на порожні покази нераціонально. В цьому випадку доведеться вдатися до стратегії мікроменеджменту.
Дана стратегія передбачає створення безлічі невеликих аудиторій. Наприклад, кілька вузьких аудиторій, по конкретним інтересам. Ще пара аудиторій створена на основі списку клієнтів і звичайно ж схожих аудиторій.
Але оскільки загальна кількість людей у всіх цих аудиторіях все ж не дуже велика, ми розуміємо, що так чи інакше нам доведеться показувати рекламу по 2-3, а може навіть і по 10 разів для одних і тих же людей.
Щоб уникнути вигорання нашої аудиторії, нам потрібно орієнтуватися на рекламні креативи. Їх має бути багато і вони повинні бути різними. Ви можете створювати масштабні A/B-тести саме по рекламним оголошенням. Справа тут в тому, щоб не перевищувати частоту показів для кожного з креативів в 3 пункти. Звичайно, якщо результати креативів хороші, то можна перевищити цей показник.
Як тільки креатив віджив себе, потрібно вимкнути його і поставити новий. У той же час в таких випадках я рекомендую одночасно запускати багато креативів. Оскільки у нас великий бюджет, людям буде краще бачити багато різних рекламних оголошень, ніж постійно бачити одне і те ж саме..
Всі ці маніпуляції ми робимо для того, щоб спробувати зачепити аудиторію якимось з тригерів, тут можна пожертвувати якістю заради кількості. Крім того, постійне відображення нашої пропозиції може з часом просто «змусити» людину натиснути на нашу рекламу, таке теж буває.
Важливість рекламних креативів
У першому випадку, коли ми розглядали запуск великих аудиторій, вкрай важливо звернути увагу на якість реклами. Її слід максимально піднімати. Сучасний дизайн, красивий, простий і зрозумілий – це те, що допоможе зробити креатив якісним.
Креатив, це мінімум 50% успіху вашої рекламної кампанії. Але творчість буває різною, не прагніть створити щось смішне або провокаційне, просто щоб привернути до себе увагу. Нам потрібно, щоб оголошення несло цінну інформацію для людини.
У менторській послузі я допомагаю своїм учням якісно розробляти рекламні креативи, аналізую їх аудиторію і рекламні пропозиції, а також дизайн оголошень. Тому, якщо ви відчуваєте потребу в такій допомозі, будь ласка, зв’яжіться зі мною.
Друзі, я проводжу погодині консультації по маркетингу. Якщо відчуваєте потребу в отримані відповідей і розбору своїх проблем, просто зв’яжіться зі мною.