телеграм для бізнеса

Телеграм канал для бізнесу: від створення до просування

Телеграм канал дозволяє втримувати аудиторію у маркетинговій воронці, повторно взаємодіяти з нею, і це все безкоштовно. Такий собі retention канал. Я як власник телеграм каналу про маркетинг, розкажу в цій статті як створити канал, як його налаштувати, як просувати і що він взагалі може дати бізнесу.

Для чого бізнесу телеграм канал

Вище я вже написав, що телеграм це один з методів для утримання аудиторії і повторної з ними взаємодії. Тут очевидно, що це важливий елемент у маркетинговій системі. Акумулювання аудиторії дозволить прогрівати її, періодично нагадувати про наш бренд і продукт, тим самим стимулювати або просто продаж, або повторний продаж.

Вцілому телеграм канали вже працюють в кожній ніші. Ними активно користується як звичайний користувач, так і бізнес. Сам Telegram активно розвивається і постійно надає нові цікаві опції для роботи з аудиторією.

Потрібна консультація по телеграм каналу?

Ви можете зв’язатись зі мною і розказати про свої потреби в розвитку телеграм каналу. На основі цього я запропоную вам що можна зробити.

Як створити телеграм канал

Показувати процес створення і налаштування буду на прикладі десктоп версії для Windows. Але в цілому це не так важливо, бо для інших платформ інтерфейс телеграму майже не відрізняється, логіка залишається та сама.

Крок 1. Зайдіть в телеграм і натисніть на кнопку меню (три полоски):

Крок 2. Знайдіть в меню пункт “Новий канал”, натискайте на нього:

Крок 3. У вас з’явиться декілька опцій для налаштування каналу:

  • Назва каналу – пропишіть бажану назву вашого каналу, врахуйте, що через пошук в телеграмі також можна знайти і канали, тому в назві можна використати певні ключові слова які можуть стосуватись вашої тематики;
  • Фото каналу – зображення фотоапарату недвозначно натякає на те, що тут можна вставити зображення для каналу, так і є. Раджу обирати зображення у форматі 1:1, тобто квадратні, і врахувати, що в результаті ви отримаєте фото у виді круга, тому все що може розміщуватись в кутах квадратного зображення буде обрізано. Також не пишіть багато тексту на зображенні, його не буде видно;
  • Опис – в опис додайте інформацію яка більш детально опише ваш канал, там можуть бути контакти адміністратора каналу, для того щоб зв’язатись з ним напряму, інформація про те що можна очікувати знайти в цьому каналі. Будь яка корисна інформація для ознайомлення з каналом підійде

Крок 4. Оберіть тип каналу, “Публічний” або “Приватний”. Публічний канал буде доступний для пошуку і зайти в нього зможе будь-хто. Приватний канал неможливо знайти через пошук, а потрапити в нього можна тільки через посилання яке буде десь розміщене вами, або користувачами каналу. Також внизу є поле для url каналу, тут необхідно вписати латинецею після слешу щось що буде відповідати назві каналу. Наприклад в мене канал називається “Shalabodin – практичний маркетинг”, а посилання виглядає так “t.me/shalabodindigital”:

Крок 5. Останній крок перед тим як канал буде створенно, тут можна додати ваші контакти в канал. Не рекомендую додавати всіх підряд, люди не люблять коли їх додають без спросу в канали, вони потім скаржаться на канал і блокують його. Додавайте тих, хто в курсі про ваші плани:

Як налаштувати телеграм канал

Канал створено! Чудово. Тепер перейдемо до можливостей його налаштування.

Зайшовши в канал ви можете побачити в правому верхньому кутку три крапки, натискайте на них. У вас випаде меню, в ньому нас цікавить вкладка “Керування каналом”:

Тут є купа різних опцій, давайте їх розберемо:

  • Зверху можна змінити назву каналу, зображення і опис
  • Нижче можна змінити тип каналу Публічний/Приватний
  • Змінити вигляд, але це доступно якщо у вашого каналу є певний “рівень”, про це ще поговоримо пізніше
  • Підпис повідомлень – це можливість підписувати хто з адміністраторів (якщо їх багато) опублікував той чи інший допис, це ж побачить і аудиторія
  • Ще нижче знаходяться Реакції – кожній публікації в каналі користувач може поставити якусь реакцію (емодзі), тут ви можете або зовсім їх прибрати, або обмежити які саме реакції можуть бути доступні користувачам. Наприклад якщо вам не подобається емодзі у виді “какашки” то її можна прибрати
  • Запрошувальні посилання – це дуже корисний функціонал, про нього поговоримо окремо, але він дозволить створювати різні індивідуальні посилання на наш канал
  • Адміністратори – тут можна управляти доступами адміністраторів, додавати їх і прибирати
  • Підписники – це список всіх хто підписан на канал
  • Вилучені користувачі – ті кого ви видаляли з каналу
  • Недавні дії – список змін в налаштуваннях каналу які були зроблені кимось з адміністраторів

Запрошувальні посилання в Telegram

По ним можна бачити статистику підписавшихся на канал користувачів з різних джерел. Посилання можуть бути обмежені по часу і по кількості користувачів які можуть приєднатись через посилання.

Рекомендую створювати під кожну площадку на якій розміщується посилання в канал, і для різних рекламних публікацій в інших каналах, щоб бачити звідки скільки підписників прийшло.

Як публікувати сторіс в телеграм каналі: заряди і рівні телеграм канала

У телеграм каналів як і у звичайних користувачів є можливість публікувати сторіси. Але цей функціонал відкривається при досягнені каналу 1-го рівня.

Рівень отримується коли користувач з преміум підпискою заряджає ваш канал. Відносно кількості підписників на ваш канал потрібна кількість зарядів може різнитись. Наприклад мені на 700 підписників вистачило самостійно зарядити свій канал, т.я. я маю телеграм преміум.

Щоб користувачі могли заряджати телеграм канал, необхідно їх про це попросити.

Тобто вам потрібно опублікувати спеціальне посилання по якому підписники зможуть зарядити ваш канал. Щоб дістати посилання потрібно перейти в розділ “Заряди”:

На другому рівні відкривається можливість злегка кастомізувати канал.

Як просувати телеграм канал

В моєму випадку, я активно використовував і використовую посилання на свій телеграм канал в статтях на сайті. Це доволі логічно і просто. Якщо у вас є сайт який генерує трафік, то цей трафік можна переводити також і в телеграм. Просто залиште на нього посилання у видному місці.

Якщо у вас офлайн бізнес, то ви можете згенерувати QR код на будь якому роздатковому матеріалі. Таким чином людина зможе його просканувати і перейти в телеграм канал.

Рекламні біржі

Для розкрутки телеграм каналу я би рекомендував розміщувати рекламу в інших телеграм каналах в яких знаходиться ваша аудиторія.

Зробити це безпечно можна на біржі. В Україні є декілька основних гравців, це сервіси Collaborator і Adsell. На них можна обрати потрібну тематику каналів, відсортувати їх по потрібним параметрам, наприклад кількості підписників. Дати їм завдання з рекламним текстом, посиланням і зображенням, оплатити кошти за рекламу.

Адміністратор каналу отримує сповіщення на сервісі про ваше замовлення і виконує його в потрібний вам строк. Гроші сплачуються виконавцю коли він підтвердив, що розмістив вашу рекламу. Нижче приклади як це виглядає на сервісі Collaborator:

Проведення розіграшів

Ще одна механіка набору аудиторії, це проведення розіграшу Telegram Premium.

Розіграш може бути для всіх підписників, або для нової аудиторії. Другий варіант підійде якщо у вас вже є аудиторія в інстаграм, ютуб, або активна email база. Так ви можете простимулювати їх підписатись на канал. Просто налаштовуєте правило що виграти може хтось, хто підпишеться на канал.

Можна шейрити цей розіграш і в інших каналах, якщо ви додасте правило, що потрібно бути підписаним також і на інші канали. Таким чином збільшиться кількість учасників і обмін аудиторієй буде більший.

Для обміну аудиторієй також є взаємний піар, але це менш безпечний метод. Для цього потрібно знайти адміністраторів каналів, які не проти взаємно прорекламувати один одного і обмінятись таким чином аудиторією.

Таргет для телеграм каналу

Щодо таргетованної реклами, то вона також може приводити нових підписників, я вже писав окрему статтю на цю тему, кому цікаво можете ознайомитись.

Вцілому на моєму досвіді через таргет купляти підписника дорожче ніж через рекламу в самому телеграмі. Це логічно, бо перехід з однієї платформи на іншу завжди не дуже зручний для користувача.

Як монетизувати телеграм канал

Монетизація на цей момент, це банальний продаж реклами в каналі. Для цього потрібно зареєструвати свій канал на одній з бірж про які писав вище, поставити ціну на розміщення і далі вас зможуть знайти рекламодавці.

На Collaborator ви зможете зареєструвати свій канал як тільки наберете 500 підписників.

На Adsell умови трохи інші, там необхідно мати від 2 000 переглядів постів на добу.

Аналітика для телеграм каналу

В телеграмі є своя внутрішня аналітика, потрібно зайти в меню каналу і знайти вкладку “Статистика”. Там є базові дашборди по яким можна проаналізувати зростання підписників, джерела підписки, період активності аудиторії і інші показники.

Окрім цього є сервіси tgstat і telemetr, нажаль вони русняві, тому без рекомендацій.

Як вести телеграм канал

Тут потрібно розуміти, що телеграм відрізняється від того ж інстаграму, якщо в останньому більшу роль грає візуальна складова, гарні фото, то в телеграмі це другорядні чинники. Тут значно більше тексту і це нормально. Потрібно добре структурувати пости і робити їх максимально цінними, якщо це корисний контент. Розважальний контент повинен бути з візуалом, відео, гіф анімації, просто зображення з коротким текстом.

Частота публікацій від ніши до ніши може бути різною, але в цілому оптимально робити 3 публікації на день. В новинних каналах їх може бути 20 на день. В експертних блогах раз на тиждень. Все залежить від того який тип контенту ви надаєте. Також потрібно слідкувати на те, наскільки часто люди відписуються від вас зі збільшенням частоти публікацій. Це все доступно в розділі статистики.

Потрібна консультація по телеграм каналу?

Ви можете зв’язатись зі мною і розказати про свої потреби в розвитку телеграм каналу. На основі цього я запропоную вам що можна зробити.

Опублікував(ла) Stanislav Shalabodin
Привіт! Я маркетинг-стратег з комплексним досвідом в digital. Допомагаю бізнесу будувати маркетингові стратегії, надаю консультації і проводжу навчання.

В мене на сайті ви знайдете статті і уроки по маркетингу. Підписуйтеся на мене в телеграм і ютуб, отримуйте ще більше корисного контенту.
Попередній запис
Арбітраж трафіку: розбираємо все по поличкам
Наступний запис
Що таке .NET в IT: особливості і сфера застосування