Як розвиватися таргетологу

Таргетолог: чим займається, яка зарплата і як навчитися

Хто такий таргетолог

Таргетолог — це спеціаліст, який займається налаштуванням таргетованої реклами (або її ще називають “націлена реклама”, від слова target – ціль, англ.).

Задачею таргетолога є налаштування реклами, її запуск і подальша оптимізація результатів. Результатами є отримання продажів, лідів, трафіку, підписників для бізнесу, який замовляв послуги таргетолога. Звісно ж таргетолог може працювати і як штатний спеціаліст в компанії.

Інколи таргетологів плутають з ppc спеціалістами. Але це два окремих напрямки. Останні займаються рекламою в гуглі. Таргетолог же здебільшого працює з соц. мережами. Хоча тенденція йде в сторону об’єднаня цих двох спеціальностей в одну. Сьогодні таргетолог може так само добре розбиратися в роботі ppc спеціаліста, так само як і ppc спеціаліст в роботі таргетолога.

Скільки заробляє таргетолог?

В Україні середньостатистичний таргетолог, який працює в компанії, агенції або на фрілансі може претендувати на зарплату в 20-50 тисяч грн (станом на 2023 рік). Ви можете заробляти більше, а можете заробляти менше, багато що залежить від того, в якому місті розташована ваша компанія, чим вона займається, абож яку кількість клієнтів ви ведете якщо працюєте на самого себе. Існує модель фікс + відсоток від продажів, яка може давати вам дохід, який буде перевищувати 50 тис грн.

таргетолог це

Куди піти працювати таргетологом

Для таргетолога існує кілька основних варіантів. Давайте розглянемо кожен окремо.

Піти працювати в агентство. Один з найпоширеніших варіантів. І, мабуть, найякісніший для швидкого зростання своїх знань і отримання хорошого досвіду. Однак потрапити в хорошу агенцію відразу не завжди так просто. Ви можете почати з невеликих студій / команд.

До речі, щоб підвищити свої шанси потрапити в хорошу компанію, має сенс добре підготуватися до співбесід і розробити своє резюме, про це я писав в окремій статті.

Перейти на роботу в існуючий бізнес. Це може бути трохи простіше, тому що є багато малих підприємств, яким можуть знадобитися власні штатні спеціалісти, вони можуть найняти вас. Однак вони відразу ж будуть очікувати результату і не зможуть дати вам ніяких нових знань. Це просто можливість отримати реальний досвід.

Буває, що досить великі компанії також набирають в штат таргетологів, на посаду молодшого спеціаліста. Тут потрібно просто показати свої знання і гідно пройти співбесіду.

Перейдіть на фріланс. Що добре в цьому варіанті, так це можливість попрацювати на себе і отримати масу різноманітного досвіду. Що поганого в цьому варіанті, так це те, що ринок фрілансу не особливо цінується в нашій країні, платять мало і взагалі погана культура ділових відносин.

В Україні однією з найкращих фріланс платформ є freelancehunt.

Зі знанням англійської мови можна спробувати піти на закордонні біржі фрілансу, на зразок Upwork, або інші. Як стартувати на фріланс площадках вже писав окрему статтю.

Як вивчитись на таргетолога і як далі розвиватись

Для того, щоб почати вивчати таргет, можна скористатися платними і безкоштовними курсами. В мене наприклад ви могли вже бачити безкоштовний курс з таргетованної реклами.

В цілому не дуже важливо де саме ви пройдете курс чи в кого його придбаєте. Проходити їх потрібно як умога частіше і брати інформацію з різних джерел, тільки так ви зможете зібрати найкрутіші знання по ринку.

Таргетолог – це вузький фахівець з маркетингу. Логічно було б продовжити його зростання в бік більш комплексного фахівця. Тут можна додатково вивчити SMM, PPC, SEO і взагалі цифровий маркетинг. Таким чином, можна стати повноцінним маркетологом.

А потім я вже писав, як можна вирости з фахівця в керівника.

Навпаки ж, можна поглибити свої знання. Для цього потрібно проходити курси, вчитися у фахівців, підтягувати свої знання про таргет на інших платформах, наприклад в TikTok.

Ще один шлях розвитку – створення власної команди, іншими словами, можна розвивати свій бізнес в напрямку рекламного агентства.

Які перспективи професії таргетолога

Професія таргетолога є і буде залишатися актуальною до тих пір, поки існують соціальні мережі. І вони нас поки не покидають, а тільки продовжують розвиватися. Населення в світі зростає, доступність інтернету теж. Кількість бізнесів, присутніх в Інтернеті, також зростає. Тому робота таргетологом є і буде актуальною.

Замовити консультацію

Друзі, я проводжу погодині консультації по маркетингу. Якщо відчуваєте потребу в отримані відповідей і розбору своїх проблем, просто зв’яжіться зі мною.

Опублікував(ла) Stanislav Shalabodin
Привіт! Я маркетинг-стратег з комплексним досвідом в digital. Допомагаю бізнесу будувати маркетингові стратегії, надаю консультації і проводжу навчання.

В мене на сайті ви знайдете статті і уроки по маркетингу. Підписуйтеся на мене в телеграм і ютуб, отримуйте ще більше корисного контенту.
Попередній запис
«Відкрутка» великих бюджетів в таргеті
Наступний запис
Розблокування рекламного кабінета Facebook