Просто щоб уточнити, це не урок по використанню фотошопу. Тут ми розберемося, як відбувається процес створення креативів для реклами.
Що таке рекламний креатив
Рекламний креатив – це графічно упакована інформація, яку ми транслюємо через рекламу для нашої аудиторії.
Найбільш часто використовуваними креативними форматами є заголовок + банер + текстовий опис, або просто відео. Я вже показував, як вони заповнюються на прикладі створення рекламної кампанії.
Завдання для креативу – донести ключовий меседж до аудиторії та ініціювати виконання цільової дії від того, хто буде дивитися цю рекламу. Цільовою дією зазвичай є «перехід по рекламі», тобто клік. Успішність творчості зазвичай оцінюється за метрикою CTR, %. Чим вище CTR, тим успішнішим можна вважати креатив.
Що потрібно для створення рекламних креативів
Давайте розберемося в декількох важливих аспектах.
Таргетолог – це не дизайнер. Хоча він повинен володіти навичками роботи з графічними редакторами, він не обов’язково повинен бути талановитим художником. В ідеалі вам потрібно буде знайти підрядника, який покриє ваші творчі потреби в дизайні.
Дизайнер не є таргетологом. Це другий важливий аспект. Зрозумійте, що дизайнер не знає, що таке «продажний креатив». Він не знає тонкощів проекту, ніші і аудиторії. Потрібно скласти досить чітке технічне завдання для дизайнера, згідно з якого ви отримаєте красиво упакований рекламний креатив.
Починати створювати креатив необхідно після аналізу проекту, його аудиторії і продукту, який потрібно продати.
Провівши аналіз (далі ми розглянемо, як його проводити), ми приходимо до розуміння того, яким має бути креатив. Далі таке розуміння повинно відображатися в технічному завданні (ТЗ) для дизайнера.
ТЗ (технічне завдання) – це описи завдання і цілі, з набором параметрів, умов і правил, для виконання яких необхідно реалізувати поставлене завдання.
Аналіз проекту для створення креативів
Для простоти наведу перелік питань, які допоможуть, в процесі відповіді на них, проаналізувати проект.
- Про що йдеться в проекті? Яка його місія, цінності?
- Яка мета запуску таргетованої реклами для даного проекту?
- Що саме потрібно продавати через рекламу?
- Для чого використовується цей продукт, що отримує людина при його покупці?
- Яка аудиторія цього продукту?
- Які тригери можна використовувати в креативі, щоб «зачепити» глядачів?
Відповівши на ці питання, можна буде зрозуміти, який меседж транслювати в рекламі для нашої аудиторії.
Я рекомендую створити для тесту хоча б два різних креативи для 1 аудиторії, щоб порівняти їх ефективність між собою.
Написання текстів і створення банерів для таргету
Створення креативу можна розділити на кілька частин, це текст і графіка (банер або відео).
Текст складається з заголовка і опису. Заголовок бачиться краще, ніж опис, оскільки він має більший шрифт і виділений жирним. Завдання заголовка – за долі секунди дати людині зрозуміти, про що ця реклама і що вона пропонує. Складність полягає в тому, щоб дати це розуміння і зачепити людину 4-5 словами (багато слів не влізе).
Для складання назв і описів часто використовується формула AIDA і їй подібні. Для новачків це спростить процес придумування рекламної об’яви. Варто відзначити, що дана формула не призначена саме для складання заголовків, вона просто повсюдно використовується для різних маркетингових завдань.
Користуватися послугами копірайтерів не буде гріхом, вони допоможуть зібрати купи обрисів у читабельний текст.
Що стосується опису, то його завдання – розкрити нашу рекламну пропозицію, описати деталі. Дивіться приклад на скріні нижче.
Друга за величиною частина після текстів – банер.
Банер – це перше, на що звертає увагу людина. Це означає, що він також повинен нести інформацію і зачипати нею, щоб користувач зупинився і почав більш детально вивчати нашу пропозицію.
Якщо задатися питанням, які кольори краще вибрати для банера, то універсальної формули немає. Яскраві кольори більш помітні на загальному тлі, але при цьому можуть бути занадто дратівливими і викликати банерну сліпоту. Це означає, що ваш банер буде просто прокручений. Висновок з цього тільки один – потрібно тестувати різні варіанти.
Як створити банер
Якщо ви не знаєте, як користуватися графічними редакторами, ви можете спочатку почати використовувати Canva.
Але все ж для повноцінної роботи доведеться навчитися працювати з “Фотошопом”.