Продовжуємо тему аудиторій, на попередньому уроці розглядали що таке аудиторії і класичний варіант їх створення. Тепер давайте подивимося, як і з якою метою створюються індивідуалізовані (кастомні) і подібні (луклайк) аудиторії.
Користувацькі аудиторії
Окремі аудиторії дозволять нам бути ще більш гнучкими в зборі потрібної бази людей, яким потрібно показувати свої рекламні оголошення. На відміну від збереженої аудиторії, в якій ми працюємо з «холодною» базою людей, користувацькі аудиторії припускають, що ми будемо працювати з теплою аудиторією, такою, яка вже взаємодіяла з нами.
На практиці це означає, що тепла аудиторія буде більш цільовою, ніж холодна. Але мінус таких аудиторій, це їх розмір. Теплої аудиторії набагато менше.
Раджу в своїй стратегії запуску рекламних кампаній завжди ділити кампанії на холодні і теплі, так буде зрозуміліше і з точки зору структури кабінету, і з точки зору простоти аналізу результатів.

На скріншоті висвітлюються найбільш часто використовувані джерела для створення користувацьких аудиторій. Але давайте коротко опишемо кожне із запропонованих джерел і розглянемо їх суть:
- Сайт — дозволить зібрати аудиторію на основі відвідувачів сайту, там же можна більш детально налаштувати, з яких сторінок збирати аудиторію, для яких подій (наприклад покупок). Ми розглянемо цей варіант більш детально після того, як розберемося з пікселем;
- Дії в додатку — говорить сама за себе, збирає аудиторію на базі певних подій у вашому додатку у Facebook;
- Список клієнтів — завантажує списки контактів з вашої CRM. Facebook зможе використовувати ці контакти, щоб знайти цих користувачів на своїй платформі та додати їх до аудиторії. Тут потрібно завантажити не менше 100 осіб. Для цього вам знадобиться бізнес-менеджер. Про те, як його налаштувати, було розказано в цій статті;
- Оффлайн дії — за допомогою цього інструменту можна завантажувати дані про офлайн взаємодії з аудиторією, наприклад контактні дані людей, які заповнили купони в магазині на отримання бонусних карток;
- Відео — тут ви можете створити аудиторію, яка переглядала ваші відео у Facebook;
- Аккаунт в Instagram — кожен, хто взаємодіяв з вашим інста-аккаунтом, ставив лайки або писав повідомлення, всі вони можуть бути зібрані в аудиторії;
- Форма лідогенерації — серед способів запуску реклами виділяють форми генерування лідів. Вони дозволяють збирати контакти людей без сайту, ми розглянемо їх на інших уроках. Тут можна зібрати аудиторію кожного, хто взаємодіяв з цими формами;
- Події — тут ви також можете зібрати людей, які раніше взаємодіяли з вашими подіями;
- Instant Experience — це ще один рекламний формат, який дозволяє робити сторінки з медіаконтентом, зав’язувати туди каталоги товарів і багато іншої інформації. У цьому випадку він також може збирати користувачів, які відкрили ваші оголошення instant experience;
- Сторінка Facebook — як і у варіанті з акаунтом Instagram, можна збирати всіх хто взаємодіяв зі сторінкою Facebook;
- Шопінг — Facebook та Instagram мають функціонал магазину, ви можете створювати продукти та позначати їх у публікаціях. Суть такого варіанту створення аудиторії полягає в тому, щоб зібрати всіх, хто переглядав подібні товари на ваших бізнес-сторінках;
- Реклама в Facebook — в даному випадку маються на увазі товарні оголошення з каталогу. З ними ми розберемося пізніше. За тією ж логікою, що і раніше, можна збирати людей, які переглядали ці оголошення.
Аудиторія, створена на основі списку клієнтів
Одним з основних способів створення користувацької аудиторії є «список клієнтів». Це легко, оскільки більшість з вас мають клієнтські бази, їх легко вивантажити з будь-якої CRM-системи . Також цей спосіб гарний тим, що ми можемо додати в список виключно наших клієнтів, тобто саму цільову аудиторію, а потім на його основі створити схожу на неї, але все по порядку. Давайте докладніше розглянемо цей процес:

Вибравши опцію «Список клієнтів» для створення аудиторії, відкриємо вікно, в ньому будуть проходити всі налаштування аудиторії.
Тут нам буде дана інформація про те, що ви можете завантажити список в двох форматах, CSV (формат Excel) і TXT. Але потай скажу, що зробити це вручну можна буде за допомогою улюблених комбінацій клавіш Ctrl + C і Ctrl + V.
Далі нам наводяться приклади того, які дані можна використовувати в списках, це електронний лист. адреса, номер телефону, імена та багато інших даних, чим більше ми зможемо вказати, тим легше Facebook буде зпівставляти їх зі своєю базою даних і знаходити цих людей.
На практиці можна не сильно морочитися і користуватися тільки електронними листами і номерами телефонів.
Трохи вище ви можете побачити кнопки імпорту контактів з MailChimp, а також можливість завантажити шаблон з прикладом того, як повинен виглядати файл з контактами і правилами форматування (доречі, я ніколи не натискав на них за 8 років практики).

На другому кроці нас просять вказати, чи є у нас в списку графа зі значенням LTV клієнта. Знаю, що його майже ніхто не рахує, це так званий показник життєвого циклу клієнта. Якщо у вас є цей показник, ви можете доповнити ним свій список, тим самим пізніше ви зможете збирати аналогічних до ваших найцінніших клієнтів, нових користувачів.
Може виникнути питання про те, як вказати LTV. Його можна розрахувати за різними формулами, не біда, суть в тому, що кінцева величина прописується для всіх клієнтів однаково, це побудує їх в порядку вартості.
Ще одне питання полягає в тому, як створити файл CSV. Є два варіанти, завантажити з CRM з уже потрібним форматом або якщо немає CRM, зібрати всі дані в звичайну таблицю по стовпцях і зберегти цю таблицю у вигляді файлу CSV.

Третій крок, завантажуємо свій список клієнтів. Тут ви можете вибрати другий варіант завантаження — ручний. Для цього потрібно вибрати “вставка значень, розділених комами”.
Назвіть свою аудиторію таким чином, щоб вам та іншим було зрозуміло, що це за список, і натисніть далі.

На 4-му кроці вам потрібно буде порівняти колонки даних з тим, як Facebook їх розуміє, в цьому випадку він правильно визначив де знаходяться номери телефонів і електронні листи, але не визначив ім’я та прізвище, я завантажив файл CSV до речі. У таких випадках існує 4 варіанти того, як діяти:
- Забити на тому, що він не впізнав імена і прізвища і продовжити налаштування — найпростіший і не дуже шкідливий метод в даному випадку, адже є номери і електронні листи, цього вже достатньо;
- Натисніть на “Необхідні Дії” і поставте правильний тип даних до решти стовпців. Але! Там дані можуть просто відображатися некоректно, як це було в моєму випадку (просто кракозябри). Це пов’язано з неправильною кодуванням файлу, хто зрозумів, про що я зараз говорю, просто перезапишіть свій список в іншому кодуванні, а хто не зрозумів, просто пропустіть цю інформацію;
- Завантажте все в іншому форматі TXT;
- Завантажте все вручну.

Останній крок покаже нам кількість завантажених рядків, а також варіанти, що робити далі з цим списком. Можна просто закрити його і дочекатися, поки Facebook на основі списку збере аудиторію. Ви можете негайно створити схожу аудиторію, спеціальну аудиторію або створити оголошення з цією конкретною аудиторією.
Ми розглянули лише один з 12 варіантів створення користувацької аудиторії. У всіх інших випадках процес буде ще простіше, за винятком можливого створення аудиторій на основі подій сайту, але з ними ми познайомимося пізніше.
Тепер найголовніше – зрозуміти суть кожного з доступних варіантів. Деякі з них, можливо, ще не особливо зрозумілі, наприклад форми генерації потенційних клієнтів, але ми розкриємо їх на майбутніх уроках.
Створюйте схожі аудиторії
Схожі на існуючу аудиторію – це свого роду проміжний варіант між холодною і теплою аудиторією.
Якщо у випадку з теплою аудиторією це люди, які вже взаємодіяли з нами і щось про нас знають, то “подібні” аудиторії – це люди, які, можливо, нічого про нас не знають, але в теорії можуть бути так само зацікавлені, як і тепла аудиторія.
На практиці такі аудиторії дійсно добре себе показують, при цьому можна збирати досить великі аудиторії, тут одні плюси, тому потрібно ними користуватися.

Давайте розберемося, як створити подібну аудиторію.
- Перш за все, потрібно вибрати існуючу аудиторію (теплу), на основі якої буде створена “подібна”. Наприклад, у вас є список клієнтів, які купили товар, ви завантажили його в Facebook. Тепер є можливість додати його в якості стартової бази і знайти користувачів, схожих на ваших покупців;
- Ми створимо подібну аудиторію з певним гео. Це може бути як одна, так і кілька країн;
- Тут можна вибрати кількість аудиторій, які ми хочемо створити за 1 раз. Щоб зрозуміти як це працює, потрібно подивитися на смужку з відсотками і коментар під нею. Відсоток – це розмір аудиторії від загальної кількості користувачів в тій чи іншій країні в Facebook, чим менше буде відсоток, тим буде вужча аудиторія, а значить, вона буде і більш точною. Відібравши кілька аудиторій, у нас з’явиться можливість вибрати, наприклад, першу аудиторію на рівні 1%, а другу зробити більш широкою на рівні 5%, в результаті ми отримаємо дві аудиторії з різним ступенем точності, але і з різною кількістю користувачів.
Слідкуйте за виходом нових уроків у телеграм-каналі.