Створення реклами фейсбук

Створення та запуск реклами у Facebook

У цьому уроці ми розглянемо процес створення рекламної кампанії у Facebook. На прикладі цілей для конверсій ми створимо рекламну кампанію, і пройдемо від початку налаштування аж до моменту її запуску.

Створіть оголошення та виберіть рекламну мету

З останнього уроку ми вже знаємо, що для початку потрібно визначитися з метою рекламної кампанії. У моєму випадку я покажу все на основі мети Конверсії. Ця мета є однією з найпоширеніших і ефективних, адже вона дозволяє показуватися в першу чергу тим, хто з найбільшою ймовірністю виконає цілеспрямовану дію на сайті.

Вибір рекламної мети
Вибір рекламної мети

Налаштування кампанії

Після успішного натискання на синю кнопку «Продовжити» переходимо до налаштувань кампанії.

Відзначимо, що “кАмпанія” і “кОмпанія” – це різні речі. Будьте грамотними при спілкуванні з клієнтами, та й взагалі, під час будь-якого спілкування.

 1. Назва кампанії – моя порада, виробіть собі звичку і методику, як називати рекламні кампанії. Це поле не впливає ні на що, крім вашої зручності в навігації по рекламному кабінету. При великій кількості кампаній вам буде простіше знайти потрібну, якщо вона буде названа зрозумілим чином. Крім того, так ми спрощуємо роботу інших фахівців, задіяних в рекламному кабінеті.

  Наприклад, я зазвичай ставлю мету і суть кампанії в ім’я кампанії. Приклад назви: “Конверсії / Лід / Основний сайт” – відразу зрозуміло, на яку ціль налаштована кампанія (Конверсія), яка подія в ній вибирається (Лід) і куди йде трафік (Головний сайт).
 2. Спеціальні категорії – якщо вам дуже «пощастило» працювати з такими категоріями, як алкоголь, політика, кредити та інші, то до них застосовуються спеціальні правила.
 3. Дані кампанії – на даний момент є нічим не примітним налаштуванням, єдине, що ви можете зробити тут, це встановити обмеження витрат на цю кампанію. Я ним не користуюся. Ліміти можуть нашкодити, через те, що про їх існування можна просто забути і потім довго розбиратися, чому не показується реклама.
 4. A/B-тестування – із цим налаштуванням, після створення вашої рекламної кампанії, вам буде запропоновано зробити її копію з точковими змінами в параметрах кампанії. Після цього одна аудиторія буде взята і розділена на дві рівні частини, вони не будуть перетинатися між собою, відповідно, можна провести дослідження яка з кампаній дасть найкращий результат.

  Різниця між таким A/B-тестом і простим дублюванням кампаній полягає в тому, що A/B тест не дозволяє вашій аудиторії перетинатися в показі реклами між двома кампаніями. При дублюванні таких обмежень немає, відповідно, будуть перетинання показів, що не дозволить зробити якісне порівняння кампаній між собою.
 5. Оптимізація бюджету кампанії (CBO) – це налаштування розподіляє бюджет рекламної кампанії автоматично на найбільш результативніші групи оголошень. Як на мене, набагато краще встановити бюджет на рівні груп (тобто не включати цю установку), так я відчуваю більше контролю і впливу на результат. Але! У разі, коли є налаштований піксель, є підключений api convertion, є хороші бюджети і ця кампанія запускається на тривалий період (на місяць), і в кампанії ідуть однотипні групи оголошень (тобто всі групи це холодна аудиторія, а не безлад ретаргетингу, холодної і гарячої аудиторій), то можна підключити CBO і ні про що не турбуватися.

Рухаємося далі. Після налаштування розділу кампанії переходимо до розділу групи оголошень:

Налаштування на рівні групи оголошень

Налаштування групи оголошень

Давайте розглянемо доступні налаштування в розділі групи оголошень:

Докладніше про налаштування в групі оголошень
 1. Назва групи оголошень – як і минулого разу для кампаній, я також рекомендую вказати зручне ім’я для вашого набору оголошень. У цьому випадку LL, як ви могли б засвоїти раніше з уроків про аудиторії, позначає схожу аудиторію;
 2. Місце подій – цей блок дозволяє вибрати місце, де ми будемо «ловити» конверсію. Якщо ми плануємо загнати трафік на сайт і налаштувати піксель на ньому, то і місцем реєстрації цих конверсій буде сайт. Як видно з прикладу, ви можете реєструвати конверсії в інших місцях, все залежить від того, куди ми спрямовуємо трафік з реклами;
 3. Подія конверсії – це конверсія, яку ми збираємося відстежувати. У моєму випадку це буде “відправка заявки“, але якщо ви налаштували інші події, такі як лід, покупка, реєстрація або інші, виберіть їх;
 4. Визначення аудиторії – цей блок буде слідувати за нами протягом усього налаштування в розділі груп оголошень. По мірі внесення змін в налаштування він буде показувати поточний розмір аудиторії (дуже приблизно);
 5. Прогнозовані результати – як і попередній блок, будуть змінюватися в залежності від обраних налаштувань і будувати прогноз. Прогноз робиться з даних Facebook про цю аудиторію і про те, як часто ця аудиторія робить такий тип конверсії.
 1. Динамічні креативи – цю установку я називаю «варіантом для ледачих». Суть налаштування полягає в тому, щоб одразу додати різні варіанти заголовків, текстів і зображень. Далі Facebook сам почне поєднувати їх між собою, показуючи глядачам рекламу. Ви також можете додати посилання на свою цільову сторінку. Facebook братиме з нього зображення, а також використовуватиме їх для створення комбінацій рекламних креативів.

  Я рідко використовую це налаштування, оскільки воно не дає мені повного контролю над кампанією. Але для того, щоб швидко запуститися можна використовувати;
 2. Бюджет і графік – бюджет може бути щоденним і на весь період дії.

  Щоденний бюджет базується на розрахунку: «Скільки я готовий витрачати на цей набір оголошень на день? “. Тут є важливий момент! В одній кампанії може бути багато наборів оголошень. По суті, кожна рекламна група – це окрема аудиторія, для якої ми показуємо рекламу. У цьому випадку, коли ми не використовуємо CBO, нам потрібно мати приблизне уявлення про те, скільки у нас бюджету в цілому і скільки наборів оголошень у нас буде. Знаючи це, я можу розділити свій бюджет на ряд груп оголошень і зрозуміти, скільки щоденного бюджету я готовий витратити на кожну з груп.
  У разі використання CBO в налаштуваннях розділу «кампанії» вказується щоденний бюджет, що трохи спрощує розподіл бюджетів.

  Бюджет на весь період дії використовується для того, щоб встановити ліміт на витрати на певний період. Наприклад, поставити 100 доларів на тиждень. Таким чином, витрати на тиждень будуть розподілені порівну на кожен день виходячи з бюджету в 100 доларів.
 3. Дата і запуск – настройка включена в блок з бюджетами, але я окремо поясню, що тут ви встановлюєте дату початку і закінчення рекламних показів. При цьому тут нічого налаштовувати не обов’язково. При виборі щоденного бюджету можна залишити все за замовчуванням, це буде означати, що оголошення буде діяти відразу після настройки (і проходження модерації) і не зупиниться, поки ми вручну не відключимо його в менеджері оголошень.

Далі переходимо до налаштувань аудиторії, які також входять в розділ груп оголошень і є основним елементом в цьому розділі:

Про створення аудиторій вже написано кілька статей, буде краще, якщо ви прочитаєте їх окремо:

Відразу під аудиторією знаходяться два останніх розділи, це місця розміщення і оптимізація:

Місця розташування у Facebook
 1. Розміщення – по-іншому вони називаються «Плейсменти». Тут є вибір місць, в яких буде відображатися реклама. Автоматичний вибір за замовчуванням дозволить включити всі можливі місця розташування.

  Вибір локації вручну, ділиться на платформи та місця. Серед платформ у нас є: Facebook, Instagram, Audience Network (сайти і додатки партнерів Facebook), Messenger. Іншими словами, ви можете обмежити показ оголошень виключно на одній платформі, або декількох. Зазвичай для тесту запускаються всі платформи. А у процесі оптимізації відключаються неефективні.
  Місцями є: стрічка новин, сторіси, права колонка, відеострічката інші. Найчастіше використовуються стрічки новин і сторіси, але вони також є найбільш конкурентоспроможними. При великих бюджетах можна запустити все і вже відключити по дорозі неефективні. При невеликих бюджетах краще обмежитися основними місцями. Іноді, якщо трафік занадто дорогий, можна обирати неосновні локації, особливо це стосується Audience Network. Чому? Оскільки конкуренції на неосновних місцях розміщень менше, то відповідно, трафік там дешевший, інше питання, що він там не завжди якісний.
 2. Оптимізація і відображення – це блок, в якому можна (але краще цього не робити) поставити свою контрольну ціну на результат, за яким ми проводимо оптимізацію.
  Якщо залишити поле порожнім, буде використана автоматична стратегія, щоб отримати якомога більше результатів за мінімально можливою ціною. Автостратегія в 95% випадків буде кращою, ніж ручні ставки. Тому що автоматизація враховує сотні параметрів і спрямована на досягнення найкращих для вас результатів.
  Ручні ставки має сенс використовувати в декількох випадках. Перший з них – це коли ми точно знаємо середню вартість результатів і хочемо перебити всіх конкурентів своїм завищеним курсом і таким чином купити більшу частину трафіку за короткий проміжок часу, наприклад, протягом пари днів. Другий випадок – коли ми отримуємо дорогий результат, і можемо дозволити собі отримувати результати виключно за ціною, що не перевищує зазначену. Але в цьому випадку є ризик, що ми взагалі не отримаємо ніяких показів.
 3. Атрибуція – це ще одна установка, яку можна залишити недоторканою. Суть його полягає в тому, в яких часових проміжках враховувати конверсії після показу / переходу на рекламу. Наприклад, якщо ви виберете лише один день після кліку, усі конверсії, які відбуватимуться від користувача, який перейшов по рекламі більше 1 дня тому, не будуть зараховані до рекламного кабінету.

Налаштування оголошень

Останнім великим розділом під час налаштування рекламної кампанії є розділ оголошень.

коригування реклами
 1. Назва оголошення аналогічно попереднім прикладам. Рекомендую позначити зв’язки креативів (зв’язка, це поєднання конкретного зображення з конкретним текстом) побудовою txt_img_, де замість тире буде цифра, відповідна зображенню, і тексту. Детальніше про тестування креативів написано в матеріалі про A/B-тестування;
 2. Ідентифікація компанії – тут потрібно вибрати, від імені якої сторінки в Facebook і Instagram (якщо вона була обрана серед платформ на рівні групи оголошень і якщо ви пов’язали її зі своїм Facebook) буде відображатися реклама. В цьому випадку користувач, який побачив рекламу, може натиснути на іконку сторінки і перейти саме до неї. Також назва сторінки і її логотип є додатковою інформацією для людини, яка побачить оголошення. Сторінка з чітким ім’ям дасть людині більше інформації, ніж її «незрозумілий» аналог. Крім того, переконайтеся, що сторінка має достатньо інформації, щоб зв’язатися з вами, і загалом містить інформацію про вашу компанію та її продукти. Для прикладу дивіться наступний скріншот, під цим списком;
 3. Налаштування реклами. Створення оголошення – У цьому меню ви можете вибрати один із кількох варіантів створення оголошення. Ви можете створити його з нуля, це опція за замовчуванням.
  Можна вибрати «використовувати вже наявну публікацію», відповідно, ми можемо взяти пост з Facebook або Instagram, який вже був опублікований (на бізнес-сторінці це стосується Facebook) і використовувати його як рекламний креатив;
 4. Динамічні формати та креативи – це налаштування, яке наразі працює лише з каталогом продуктів. Якщо ви його не налаштували, значить, немає сенсу торкатися його. Про каталог продукції я частково розповідав в статті про налаштування бізнес-менеджера, але буде і окремий урок.
Приклад, коли оголошення містить назву та емблему сторінки, від імені якої відображається оголошення

Трохи нижче ми підходимо до форматів. Є 2 класичні формати, одне зображення/відео і карусель і ще один витончений і рідкісний, це добірка. Відмінність каруселі, як ви розумієте, в тому, що в неї можна завантажувати безліч зображень. У добірці можна зробити практично міні-лендінг, є безліч зображень і текстів, одним словом, можно експерементувати.

Під форматами є галочка динамічних функцій. Непомітна, але дуже корисна функція, щоб зробити відразу безліч поєднань текстів і зображень, рекомендую.

Як видно з прикладу вище, в розділі медіафайлів ми можемо додати зображення або відео. Нижче пишеться основний текст оголошення. Рекомендований розмір тексту не повинен перевищувати 125 символів, але можна додати більше. Праворуч від налаштувань ви побачите попередній перегляд оголошення в різних варіантах розміщення. Ваші зміни будуть відображатися там в режимі реального часу.

Під полем з основним текстом, заголовком і описом з включеними динамічними функціями будуть кнопки «Додати варіант», тут пишемо додаткові варіанти текстів, які в подальшому будуть об’єднані між собою в найбільш ефективних зв’язках.

Заголовок є найвизначнішим текстом в оголошенні. Загалом, буде окремий урок про створення оголошень, там я про все розповім докладніше. Опис є додатковим, найменш помітним текстом і він з’являється не у всіх розміщеннях, тому його використання необов’язкове.

Наступний блок – пункт призначення, куди користувач піде після натискання на рекламу.

 • Сайт і магазин – тут Facebook сам вирішує, кого куди відправляти, або на сайт, або в магазин в самому Facebook / Instagram;
 • Сайт – тут просто вставте посилання на свій сайт. Також є кнопка Створити параметр URL, там можна вказати utm-теги.
 • Instant Experience – це той самий варіант створення міні-лендінг-сторінки з можливістю розмістити на ній форму, щоб отримати лід;
 • Подія – ну, тут все зрозуміло, якщо є сторінка події, то можна направити на неї трафік.

Залишається тільки зробити все, це натиснути “Опублікувати” і рекламна кампанія перейде в модерацію. Це займає від 15 хвилин до пари годин.

Кому вдалося дійти до кінця, вітаю, урок важкий. Все з першого разу може здатися вкрай незрозумілим, це нормально. На щастя, практично у кожного елементу є свої підказки від Фейсбук, читайте їх теж.

Опублікував(ла) Stanislav Shalabodin
Привіт! Я маркетинг-стратег з комплексним досвідом в digital. Допомагаю бізнесу будувати маркетингові стратегії, надаю консультації і проводжу навчання.

В мене на сайті ви знайдете статті і уроки по маркетингу. Підписуйтеся на мене в телеграм і ютуб, отримуйте ще більше корисного контенту.
Попередній запис
Рекламні цілі Facebook
Наступний запис
Створюйте оголошення для цільової реклами