ШІ маркетинг

Штучний інтелект в маркетингу: нова ера просування вже настала?

Поява технологій повністю змінила спосіб нашого життя та роботи, і її вплив відчувається в кожній галузі. Наприклад, кожен може створити онлайн-проєкт своєї мрії, використовуючи шаблони сайтів. А штучний інтелект змінює спосіб створення, розповсюдження та оцінювання успіху маркетингових кампаній. Він дозволяє маркетологам ефективніше охоплювати свою цільову аудиторію, починаючи від персоналізованого контенту й закінчуючи статистикою на основі даних. Але яка саме роль штучного інтелекту в майбутньому маркетингу і як він впливатиме на розвиток галузі? Нумо розбиратися в цьому питанні разом.

Штучний інтелект в маркетингу та його переваги

Підвищена швидкість створення контенту та виконання повторюваних задач

Штучний інтелект здатен автоматизувати повторювані завдання, а це означає, що вам не потрібно витрачати час на трудомісткі адміністративні завдання. Якщо ви маркетинговий менеджер, який працює до пізньої ночі кожного дня, то ШІ може допомогти вам оптимізувати ваші робочі процеси, виконуючи за вас більшу частину важкої роботи.

До того ж штучний інтелект може автоматизувати різноманітні маркетингові завдання, як-от надсилання розсилок електронною поштою, створення контенту, а також планування та запити в соціальних мережах. Наприклад, чат-боти на базі штучного інтелекту можуть обробляти звичайні запити в службі підтримки клієнтів, дозволяючи реальним людям зосередитися на складніших питаннях. Це не тільки покращує ефективність, але й покращує взаємодію з клієнтами, надаючи швидкі та точні відповіді. Маючи помічника у вигляді ШІ, який виконує основні бізнес-функції, маркетологи отримують більше часу у своїх розкладах для творчого мислення.

Персоналізація контенту для різних користувачів та платформ

ШІ надає маркетологам точні дані про те, чого насправді хочуть їхні покупці. Це дозволяє професіоналам покращити їхній маркетинг і персоналізовано обслуговувати свою аудиторію. Автоматизація на основі штучного інтелекту дозволить маркетологам гіперперсоналізувати свою маркетингову тактику для кожного клієнта на основі різних факторів, таких як географічне розташування, попередні покупки та історія вебперегляду.

В цілому, штучний інтелект можна використовувати не тільки для персоналізації маркетингу. Ви також можете отримати продукти на основі ШІ, базуючись на тому, що люди говорять про компанію в режимі реального часу. Таким чином, компанія завжди матиме напоготові релевантний контент, коли він знадобиться клієнтам.

Що може штучний інтелект в плані типів контенту?

1. Пости в соціальних мережах.

Експерти використовують ШІ інструменти для маркетингу, щоб створювати контент, який сподобається їхній аудиторії в соціальних мережах. Крім того, використання штучного інтелекту значно полегшує керування календарем публікацій в соціальних мережах.

2. Описи продуктів.

Іноді складно знайти слова, щоб описати нові продукти, особливо коли ви продаєте їх аудиторії, яка не знає певну термінології так добре, як ваша команда. Маркетологи можуть використовувати штучний інтелект не лише для точного пояснення функціональності та особливостей продукту, але й доступним і зрозумілим для широкої громадськості способом.

3. Електронні листи.

Привернути увагу клієнта через кілька слів у рядку з темою електронного листа – це непросте завдання саме по собі, а ще складніше змусити користувачів натиснути кнопку «Відкрити лист». Тому за допомогою ШІ маркетологи можуть впоратися з цією задачею швидше.

4. Зображення.

36% маркетологів вважають ШІ корисним для створення зображень. Не забувайте, що зображення можуть підвищити ваш рейтинг у пошуковій системі. До того ж ви зможете додати елемент, що привертає увагу до вашого блогу, дописів у соціальних мережах або продуктів.

5. Пости в блогах.

Велика кількість професіоналів вважає інструменти штучного інтелекту корисними для створення публікацій у блогах. Тому у кожного є можливість покращити процес написання дописів для блогів.

Проблеми та обмеження

Необхідність людського дотику

Штучний інтелект ще не є само розвиненим або ж навіть самосвідомим. Для цього потрібні програмісти, які розуміють, як він функціонує, а це означає, що вам може знадобитися найняти нових співробітників або консультантів, які спеціалізуються на подібних технологіях.

Штучний інтелект, створений для виконання унікальних людських завдань, як-от написання контенту, все ще відчайдушно потребує втручання людини. Завдяки обробці природної мови (NLP) ШІ може писати практично про все, що ви забажаєте. І хоча він може бути корисним інструментом, наприклад, для отримання чорнового проєкту простого блогу, орієнтованого на продукт, втручання людини все ще знадобиться. Тобто є нюанси, для яких знадобиться справжній професіонал, який забезпечить високоякісний текст із чітким повідомленням та легкістю при прочитанні.

Потенційні проблеми з плагіатом

яВміст, створений штучним інтелектом, часто може бути дуже схожим на вже наявний вміст в Інтернеті, що призводить до високого ризику плагіату. Алгоритми штучного інтелекту створені для «навчання» на наявних даних і максимально точного їх відтворення. А це означає, що якщо ви використовуєте контент, створений штучним інтелектом, ви ризикуєте бути звинуваченим у плагіаті. Це пов’язано з тим, що контент, створений штучним інтелектом, лише іноді може бути оригінальним або достатньо унікальним, щоб пройти перевірку на авторські права.

Пошукові системи не в захваті від контенту, створеного штучним інтелектом

Представник Google Search публічно заявив, що гігант серед пошукових систем не карає контент, створений штучним інтелектом. Але використання контенту, створеного штучним інтелектом, на вашому вебсайті все одно є ризикованим. З огляду на те, що вміст, створений ШІ, створений на контенті, який існував до того, Google може покарати ваш сайт за недостатню автентичність. Це стосується до їхнього алгоритму E-A-T, який розшифровується як Expertise, Authoritativeness і Trustworthiness (Експертність, Авторитетність і Надійність).

Штучний інтелект в маркетингу та його майбутнє

Зі зростанням кількості пристроїв із голосовою активацією, таких як Amazon Echo та Google Home, оптимізація голосового пошуку стає все більш важливим аспектом контент-маркетингу. Штучний інтелект може зіграти важливу роль в оптимізації вашого вмісту для голосового пошуку, допомагаючи охоплювати користувачів, які шукають інформацію через свої пристрої з голосовою активацією.

  • ШІ оптимізує вміст для голосового пошуку, охоплюючи користувачів за допомогою розумних динаміків і пристроїв з голосовою активацією.
  • Алгоритми на основі штучного інтелекту аналізують дані голосового пошуку, щоб визначити поширені запитання та запити, забезпечуючи ефективне створення контенту.
  • ШІ допомагає оптимізувати вміст для голосового пошуку, зосереджуючись на природній мові та структурованих даних для точних відповідей.

Етичність використання штучного інтелекту

Як і з будь-якою іншою технологією, під час використання ШІ слід пам’ятати про важливі етичні міркування та міркування конфіденційності. Однією з найбільших проблем є використання персональних даних для цільової реклами та інших маркетингових цілей. Бренди мають бути прозорими щодо того, як вони збирають, зберігають і використовують особисті дані, а також гарантувати, що вони відповідають усім відповідним законам і нормам конфіденційності. Крім того, також існує ризик поширення фейкових новин і дезінформації, створених штучним інтелектом, тому важливо, щоб бренди вживали заходів для перевірки точності створеного штучним інтелектом контенту. До того ж штучний інтелект може позбавити реальних людей робочих місць. Але пам’ятаючи про всі ці аспекти, бренди можуть переконатися, що вони використовують ШІ відповідально та етично, а їхні дії відповідають усім відповідним законам і нормам.

І трошки висновків

AI готовий зіграти велику роль у формуванні майбутнього сфери маркетингу. Оскільки технології штучного інтелекту продовжують розвиватися, вони принесуть нові можливості та виклики для маркетологів, які прагнуть створювати та поширювати контент, який резонує з їхньою цільовою аудиторією. Деякі з ключових способів, за допомогою яких ШІ вже впливає на маркетинг, включають створення персоналізованого контенту, розповсюдження та оптимізацію контенту, більш детальна аналітика, а також покращену сегментацію ринку. Але людський дотик все ще необхідний для створення контенту, який справді вражає. І не забувайте, що мій промокод “shalabodin” гарантує 7% знижку на шаблони від TemplateMonster діджитал маркетплейс. Дякую за прочитання!

Опублікував(ла) Stanislav Shalabodin
Привіт! Я маркетинг-стратег з комплексним досвідом в digital. Допомагаю бізнесу будувати маркетингові стратегії, надаю консультації і проводжу навчання.

В мене на сайті ви знайдете статті і уроки по маркетингу. Підписуйтеся на мене в телеграм і ютуб, отримуйте ще більше корисного контенту.
Попередній запис
Які бувають IP-адреси і як з ними працювати?
Наступний запис
Як створюється рекламна агенція: досвід PerfoMax