Що таке таргетована реклама

Що таке таргетована реклама

Що таке таргет і таргетинг

Таргет або таргетинг — це вид реклами, широко поширеної в соц. мережах. Інакше таргет називають таргетованною рекламою.
Цей метод просування дозволяє досить вузько визначати, кому саме показувати свою рекламу.

Про таргет зазвичай говорять у контексті якиоїсь соц. мережі, будь то Facebook, Instagram або TikTok. У кожній соціальній мережі можна налаштувати таргетовану рекламу. Робиться це через рекламний кабінет.

З англійської слово target перекладається як «ціль», це дуже добре характеризує цей вид реклами. Вона дозволяє націлюватися на необхідну аудиторію. Як це відбувається? Про це далі.

Особливості таргетованної реклами

Вузько націлювати покази рекламних оголошень на потрібних людей у ​​таргеті, дозволяє наявна інформація про людину у соціальних мережах.

Працює це в такий спосіб. Ви, користуючись будь-яким соц. мережею, заповнюєте в ній багато інформації про себе, стать, вік, місце роботи та інше. Соціальна мережа, на основі ваших підписок, лайків, коментарів, поведінки та типу використовуваних пристроїв, визначає ваші інтереси та модель поведінки. У тому числі і те, як ви взаємодієте з рекламою, як часто купуєте щось, реєструєтеся та чините інші дії на різних сайтах.

Рекламодавець (той, хто збирається показувати свою рекламу) вибирає в рекламному кабінеті ті самі параметри: стать, вік, країну або місто, інтереси та інше. Робить він це, виходячи з того, що хоче рекламувати. Якщо в нього бізнес пов’язаний із продажем спорт товарів, то йому потрібно показувати свою рекламу людям, які займаються спортом. І тому він вибирає у рекламному кабінеті потрібні налаштування, наприклад інтерес «спорт», вік від 18 до 45 тощо. Так він зможе зібрати умовний перелік людей, які підходять йому за всіма вибраними параметрами.
Звичайно, насправді жодного списку з контактними даними рекламодавець не отримує. Але він тепер може запустити свою рекламу для показу на зібрану за вищеописаними параметрами аудиторію.

Після запуску реклами, ви, людина, яка підійшла за всіма параметрами, побачите у себе в стрічці рекламне оголошення. Наприклад, якщо ви цікавитесь маркетингом або бізнес тематикою, ви можете побачити щось подібне:

приклад рекламного оголошення

Якщо порівнювати таргетовану рекламу з іншими видами реклами, наприклад контекстної (реклама в гугл), можна виділити ряд особливостей. Так, наприклад, у таргеті ми показуємо свою рекламу на людей, які не факт, що готові в даний момент часу купувати нашу продукцію, хоч потенційно і зацікавлені в ній. Тобто, здебільшого ми працюємо з холодною аудиторією. Також тут бувають свої рекламні формати, яких немає у тій самій контекстній рекламі.

Роль таргетенгу в рекламі

Основна роль таргетингу полягає у забезпеченні максимальної ефективності рекламної кампанії за рахунок зниження витрат на рекламу і підвищення конверсії. Це досягається завдяки вибору правильної аудиторії, яка більш імовірно буде зацікавлена в продукті або послузі, що пропонується, та показувати їм рекламу в контексті, який для них найбільш зрозумілий і привабливий.

Завдяки таргетингу, рекламодавці можуть використовувати різноманітні метрики, такі як демографічні дані, інтереси, поведінку користувачів, географічну локацію та інші фактори для підбору правильної аудиторії та оптимізації рекламної кампанії. Це дозволяє знизити витрати на рекламу, оскільки гроші витрачаються лише на тих користувачів, які мають високий імовірний інтерес в продукті або послузі, що пропонується.

Отже, таргетинг є надзвичайно важливою складовою ефективної рекламної кампанії, оскільки він дозволяє знизити витрати на рекламу та збільшити її конверсію, підбираючи правильну аудиторію, яка більш імовірно буде зацікавлена у продукті або послузі.

Як запустити таргет

Детально про процес запуску таргету я писав у окремому циклі безкоштовних уроків.

Коротко, що нам знадобиться:

 • Зареєструватися у потрібній соціальній мережі;
 • Створити рекламний кабінет;
 • Вибрати мету рекламної кампанії;
 • Створити банери і написати текст для реклами;
 • Вибрати куди відправляти людей на сайт чи сторінку;
 • Вибрати цільову аудиторію, яка бачитиме рекламу;
 • Запустити рекламну кампанію.

Соціальна мережа, наприклад Facebook та Instagram, дають змогу налаштувати інтеграцію з інтернет-магазином і отримувати дані про відвідувачів: їхні дії на сайті, відвідані сторінки тощо. Для ще більш якісного таргета можна налаштувати інтеграцію з каталогом товарів інтернет-магазину і показувати персоналізовані оголошення. Платформа для створення інтернет-магазинів Shop-Express дає змогу налаштувати таку інтеграцію дуже просто і без навичок програмування.

Чи ефективен таргет

Звісно!

Періодично можна зіткнутися з думкою, що таргет не працює чи не дає потрібних результатів. Насправді таких думок безліч і вони стосуються не тільки даного виду реклами, а й інших. Куди не глянь, завжди знайдуться люди, в яких щось не вийшло. Будь-то таргет, SEO, контекст та інше.

Це відбувається через банальне незнання теорії, принципів та методів. А також через те, що багато підприємців не вміють рахувати, аналізувати та оптимізувати. Одним словом, є проблеми в освіченості.

При правильному і усвідомленому підході, ви завжди можете отримати вигоду і зробити будь-який рекламний канал ефективним.

На досвіді можу сказати, що найбільш круті результати таргет показує у таких напрямках:

 • Освіта / Курси
 • Вебінари
 • Одяг та аксесуари
 • Подарунки

Хоча в цілому, результат можна отримати у будь-якій ніші, важливо те, як саме використовувати цей інструмент у вашому проекті.

Хто налаштовує таргетовану рекламу

Фахівці, які займаються налаштуванням подібної реклами, називаються таргетологами. А знайти таргетологів найпростіше на фріланс-біржах. Там вам потрібно буде просто описати свій проект і ви за 1 день отримаєте штук 20 звернень від спеціалістів із їхніми пропозиціями.

Серед фріланс-бірж можу рекомендувати freelancehunt, сам часто ним користуюсь.

Самостійно запустити таку рекламу теж можливо, але якщо у вас зовсім немає досвіду роботи з рекламою, то доведеться підвчити матчастину.

Як обрати таргетолога

Спеціально для тих, у кого зовсім мало досвіду в даному питанні, я написав статтю про те, як обрати таргетолога.

Де можна навчитися налаштовувати таргет

Існує безліч статей, уроків, курсів, каналів і пабліків (можете додаватися в мій паблік в телеграмі). Зокрема і тут, на моєму блозі ви зможете знайти цикл безкоштовних уроків з таргету, а також проконсультуватися зі мною щодо запуску реклами для свого проекту.

Замовити консультацію

Друзі, я проводжу погодині консультації по маркетингу. Якщо відчуваєте потребу в отримані відповідей і розбору своїх проблем, просто зв’яжіться зі мною.

Опублікував(ла) Stanislav Shalabodin
Привіт! Я маркетинг-стратег з комплексним досвідом в digital. Допомагаю бізнесу будувати маркетингові стратегії, надаю консультації і проводжу навчання.

В мене на сайті ви знайдете статті і уроки по маркетингу. Підписуйтеся на мене в телеграм і ютуб, отримуйте ще більше корисного контенту.
Попередній запис
Створення реклами в Instagram
Наступний запис
Ретаргет і його налаштування у Facebook

Коментарі закриті.