smm

Що таке SMM і як йому навчатися

SMM (Social Media Marketing) – це маркетинг у соціальних мережах. Даний напрямок маркетингу займається розвитком ресурсів компанії, бренду та продукту безпосередньо в соціальних мережах і має ряд своїх особливостей у порівнянні з іншими напрямками в маркетингу.

SMM належить до digital маркетингу, тобто. просування онлайн.

Особливості Social Media Marketing

Щоб зрозуміти, у чому суть SMM, потрібно подивитися на те, які завдання вирішуються за допомогою цього напрямку.

 • Створення контенту на соц. мережах
 • Просування контенту на соц. мережах
 • Комунікація з передплатниками пабліків/груп/каналів
 • Збільшення передплатної бази на соц. мережах
 • Продажі через соціальні мережі

Як видно з прикладу вище, основний функціонал SMM обертається навколо контенту та його взаємодії з передплатниками. З цього можна дійти невтішного висновку, що це здебільшого історія про роботу з контентом. А робота з контентом потребує креативного підходу.

Однак тут одного креативу недостатньо, оскільки просування контенту потребує додаткових знань щодо створення та ведення реклами. До того ж необхідно аналізувати, як користувачі взаємодіють з контентом, а це в свою чергу вже вимагає роботи з цифрами.

SMM можна розвивати у будь-якій соціальній мережі, де існують такі поняття як: контент та передплатники. По суті це все популярні соціальні мережі, такі як facebook, instagram, linkedin, twitter, tiktok.

Методи роботи з SMM

З цілями ми розібралися вище, тепер розглянемо якими методами їх можна досягати.

 • Ведення соц. мереж (тобто створення та публікація контенту);
 • Запуск реклами в рамках соціальної мережі, для просування контенту та відповідно збору передплатників та збільшення впізнаваності бренду;
 • Робота з блогерами/інфлюєнсерами для розширення своєї аудиторії стимулювання інтересу до своїх продуктів;
 • Колаборація з іншими брендами для обміну аудиторією;
 • Проведення зйомок для створення професійного контенту у вигляді фотографій, анімацій та відео;
 • Робота із функціоналом соц. мережі, це можуть бути різні механіки для створення цікавого контенту, наприклад AR маски та фільтри;
 • Проведення конкурсів, для підвищення залучення та поширення згадок бренду, за рахунок конкурсних механік, які закликають репостити записи.

Усі ці методи є основними. Особливості можуть бути у кожній із соц. мереж, у яких вам доведеться працювати.

У чому особливість різних соц. мереж у контексті SMM

На жовтень 2022 року у всьому світі налічується близько 4,74 мільярда користувачів соц. мереж. Facebook є найбільшою соц. мережею із 2,96 мільярдами користувачів. YouTube має 2,5 млрд. користувачів. Дуже високі темпи набирає TikTok.

Чому вони такі популярні? Крім того, що людина соціальна істота і їй просто потрібно контактувати з іншими людьми, соц. мережі генерують величезну кількість інформації, що в наше століття вкрай важливо. Подивіться як ми всі обожнюємо почитати останні новини на теми, що цікавлять нас.

Також соц. мережі генерують і величезну кількість розважального контенту, мем, відео, все це допомагає відволіктися і розслабитися від робочого дня або просто вбити нудьгу.

Але принципи створення контенту, його тип та аудиторія можуть значно відрізнятися один від одного. Найбільшу відмінність можна побачити між користувачами Facebook та TikTok. У першому середній вік аудиторії буде вищим, ніж у китайської соц. мережі. Переважний контент це записи ваших друзів і тих, на кого ви підписані. Ці записи найчастіше несуть у собі думки на політичні теми. У меншій мірі можна побачити записи тематичних пабліків, на які ви підписані.

У той же час TikTok, це виключно соціальний. мережа з відео-форматами, середній вік аудиторії дуже малий, а смислове навантаження контенту значно менше, ніж у Facebook.

Способи просування цих соц. мережах також сильно відрізнятимуться. У TikTok контент може непогано віруситися самостійно без платного просування, якщо його цікаво знімати. У Facebook все лягатиме на плечі платної реклами та конкурсів.

Хто займається SMM

Фахівці, що створюють контент і займаються його просуванням, називаються, як це не дивно, SMM фахівцями (SMM менеджер, SMMщик – це все одно і теж).

Найбільше ця робота підходить дівчатам, які люблять робити гарні фото та відео. Робота більш творча, але потребує іноді й попрацювати з цифрами.

Як навчитися SMM: самостійно vs курси

Докладний план самостійного вивчення SMM вже публікував у відповідній статті. Рекомендую ознайомитись із нею. Тут я лише коротко дам розуміння в який бік рухатися.

Навчитися SMM можна двома способами або пройти курс, або самостійно шукати потрібні знання. Перший випадок потребує грошових інвестицій, а другий – інвестиції вашого часу.

Я дам список тем для спрощення самостійного вивчення даного напрямку. Намагайтеся пошукати відповіді на них. Частина тем уже розкрита мною в цьому блозі, тому я залишу на них посилання.

 • Як формується стрічка новин у соціальних мережах?
 • Що таке цільова аудиторія?
 • Що таке таргет?
 • Що таке бренд платформа?
 • Як створюється креативний контент?
 • Створення контент-плану
 • Використання Canva та Photoshop для SMM спеціаліста
 • Можливості соц. мережі (Instagram, Facebook та інші) щодо створення контенту
 • Методи просування контенту у соціальних мережах
 • Запуск таргету в Instagram

Кому потрібні послуги SMM спеціаліста?

Послуги SMM можуть знадобитися будь-якому бізнесу, який працює в онлайні. А ті, хто ще не працює в онлайн, повинні починати це робити, тому що сьогодні практично не залишилося таких напрямків, в яких онлайн не потрібен.

Особливо ефективний SMM у напрямках, у яких продукт можна показати на фотографії. Наприклад показати послугу у вигляді зображення або навіть відео, буде значно складніше, ніж просто сфотографувати фізичний продукт, наприклад одяг.

Крім звичних бізнесів, такі послуги можуть стати в нагоді і блогерам, т.к. Social Media Marketing – це робота з контентом, а контент для блогера це все.

Опублікував(ла) Stanislav Shalabodin
Привіт! Я маркетинг-стратег з комплексним досвідом в digital. Допомагаю бізнесу будувати маркетингові стратегії, надаю консультації і проводжу навчання.

В мене на сайті ви знайдете статті і уроки по маркетингу. Підписуйтеся на мене в телеграм і ютуб, отримуйте ще більше корисного контенту.
Попередній запис
Історія появи і розвитку маркетингу
Наступний запис
Як маркетинг може стимулювати продажі