CTR (Click through rate) — це показник “клікабельності” рекламних оголошень. Один з стандартних показників не тільки в таргеті, але і в маркетингу вцілому.
Суть CTR полягає в тому, щоб побачити, на скільки рекламне оголошення більш привабливе для нашої аудиториї, яка його бачить.
Формула CTR
CTR рахується по формулі:
Приклад, ми запустили рекламу. Рекламне оголошення було показано 10 000 разів, при цьому ми отримали по ньому 100 кліків. Беремо формулу і підставляємо значення:
Значення CTR в таргеті
CTR в таргеті грає одну з ключових ролей. Це викликано особливостями роботи аукіону. Справа в тому, що чим вищій CTR, тим більше пріоритету ви отримаєте над всіма іншими рекламодавцями, які показують свою рекламу на ту ж саму аудиторію. Додатково ви здешевите вартість показів вашої реклами, а значить і вартість кліку.
Який CTR вважати хорошим
Середньостатистичний CTR в Facebook тримається на рівні 1%. Це дані по всьому світу.
Але потрібно розділяти рекламу на перформанс і неперформанс. Все що перформанс, це та реклама яка націлена на отримання конверсії в короткий проміжок часу. Така реклама вартує дорожче і CTR по ній повинен бути вищий, хочаб на рівні 1,5%.
Для неперформанс реклами (медійна реклама, основною ціллю якої стоїть охоплення аудиторії і покази, а не конверсії), CTR може бути значно меншим, від 0,09%.
Для пошукової реклами в Google хороший CTR буде знаходитись в районі 10-12% (якщо це не брендові кампанії). Для брендових кампаній, тобто тих, які збирають трафік по брендовим пошуковим запитам (брендові – мається на увазі коли людина шукає конкрентний бренд, назву компанії), показник клікабельності може бути значно вищим, 20-30%
Як підвищити CTR рекламних оголошень
Про методи впливу на CTR, я детально писав у статті про оптимізацію рекламних оголошень, рекомендую її продивитись.
Загально ж, для підвищення CTR потрібно працювати над рекламним оголошенням, тестуючи різні його варіанти.
Наприклад потрібно тестувати заголовки і призиви до дії на рекламному зображенні. Різні формати, такі як карусель, одне зображення, відео, анімація. Тестувати різні текстові описи до креативу. Тестувати колір фону. Спробувати розмістити в зображені людину, або експерта, дуже часто на зображення людини реагують краще, ніж на щось абстрактне.