що таке cms

Що таке CMS

CMS (Content Management System) – це система управління контентом. По-простому, її ще називають «движком» сайту. CMS дозволяє наповнити сайт контентом, а також трансформувати його зовнішній вигляд, і часто це можна зробити, не знаючи коду, а просто скориставшись графічним інтерфейсом.

Приклад того, як виглядає CMS всередині
Ось як виглядає CMS WordPress

У CMS можна додавати різні плагіни, модулі і теми, які можуть розширити базовий функціонал і дати нові можливості для її адміністрування.

Як вибрати CMS?

Обирати систему потрібно виходячи зі своїх цілей. Якщо мета – зробити інтернет-магазин, нам підійде одна CMS, якщо мета – зробити блог, в цьому випадку підійдуть зовсім інші:

  • для інтернет-магазину (WordPress + WooCommerce, OpenCart, Joomla!, Бітрікс 24);
  • для бази знань (MediaWiki, Atlassian Confluence, DokuWiki);
  • для квиткової системи (Atlassian Cloud, Intercom, osTicket);
  • для сайту компанії (WordPress, Joomla!, Drupal);
  • для лендінгів (Wix, Tilda, PlatformaLP);
  • для блогу (WordPress).

Як бачите, одним з найбільш універсальних движків є WordPress. За різними даними в світі, більшість сайтів зроблено саме на цій CMS.

Насправді різних CMS існує набагато більше, я просто навів список найбільш поширених.

До речі, цей блог зроблений на WordPress, з платною темою Wescle.

У чому відмінності між різними CMS

CMS може відрізнятися за багатьма ознаками.

Більшість CMS є безкоштовними. Але для того щоб зробити унікальний сайт, вам, швидше за все, доведеться купити одну з численних платних тем. Тема зробить візуальну частину сайту більш унікальною і красивою.

Двигун сайту може бути з відкритим або закритим вихідним кодом. Відкритий вихідний код дозволить внести свої зміни в код сайту, він дає велику гнучкість в його створенні і налаштуванні, це такі CMS, як WordPress, OpenCart, Joomla!, Друпал, Мадженто.

Закритий код дає тільки набір інструментів, без доступу до коду сайту. Це знижує гнучкість і здатність працювати з нею. Але ці види CMS відмінно підійдуть, якщо проект не потребує якихось особливих вимог, а потрібно просто зробити лендінг. Сайт робиться швидше і простіше. Приклади движків із закритим кодом: Тільда, Wix, SitePro, Shopify, Squarespace.

CMS також може бути написана самостійно. Це дорога розробка, вона використовується тільки в тих випадках, коли проект вимагає виконання цілком конкретних завдань і функцій, з якими не впорається готова CMS.

Також варто згадати про фреймворки. Фреймворк – це свого роду каркас, на який можна додати необхідні компоненти. Такий собі конструктор CMS. Гнучке і продуктивне рішення. На відміну від самостійно написаної CMS, фреймворки програють в гнучкості, але виграють в швидкості розробки. Популярні фреймворки: Laravel, Ruby on Rails, Django.

Як дізнатися, на чому зроблений сайт

Буває, що ви натрапите на якийсь сайт і стає цікаво, на якій CMS він був реалізований. Визначитися вам допоможе сервіс BuiltWith. Просто вставте туди посилання на сайт і в результатах ви зможете знайти блок з Content Management System.

Опублікував(ла) Stanislav Shalabodin
Привіт! Я маркетинг-стратег з комплексним досвідом в digital. Допомагаю бізнесу будувати маркетингові стратегії, надаю консультації і проводжу навчання.

В мене на сайті ви знайдете статті і уроки по маркетингу. Підписуйтеся на мене в телеграм і ютуб, отримуйте ще більше корисного контенту.
Наступний запис
Що таке CRO і як з ним працювати