що таке b2b

Що таке B2B, B2C, B2R і B2G

На ринку існують різні типи відносин, які можуть сильно відрізнятися один від одного за своєю специфікою, формі комунікацій і способам просування.
У цій статті ми розберемося з основними видами і їх відмінностями.

Що таке B2B?

В2В (business-to-business / бізнес-для-бізнеса) – це вид економічних відносин, в якому суб’єктами є юридичні особи, тобто компанії, які працюють з іншими компаніями, продаючи їм свої послуги.
Наприклад, логістична компанія продає свої транспортні послуги іншій компанії, яка займається купівлею-продажем товарів. Як видно з прикладу, кінцевий покупець не бере участі в цій взаємодії, відповідно, ми називаємо такий тип відносин – b2b.

Як використовувати таргетовану рекламу в b2b?

Що таке B2C?

B2C (business-to-consumer) – це класична взаємодія між компанією і кінцевим покупцем, до якого вже всі звикли.
Компанія продає товар у своєму магазині, вона суб’єкт «B (business/бізнес)» який продає вам товар «2 (to/для)» як кінцевому споживачеві «С (consumer/споживач)».

Що таке B2R?

B2R (business-to-retail) – рідко можна побачити такий тип відносин, насправді це відгалуження від b2b.
B2R характеризує взаємодію між бізнесом і рітейлом. Найчастіше це стосується роботи дистриб’юторських компаній з мережевими магазинами.

Що таке B2G?

B2G (business-to-government) – для поціновувачів англійської мови відразу стає зрозуміло, що government перекладається як уряд, а значить, це взаємодія бізнесу з владою.
Ці види в основному притаманні тендерним закупівлям, де замовник є представником держави.

Опублікував(ла) Stanislav Shalabodin
Привіт! Я маркетинг-стратег з комплексним досвідом в digital. Допомагаю бізнесу будувати маркетингові стратегії, надаю консультації і проводжу навчання.

В мене на сайті ви знайдете статті і уроки по маркетингу. Підписуйтеся на мене в телеграм і ютуб, отримуйте ще більше корисного контенту.