Різниця між ChatGPT і Google Bard: 3 ключових відмінності

Різниця між ChatGPT і Google Bard: 3 ключових відмінності

Різниця між ChatGPT і Google Bard є, але цих відмінностей в них не так багато як схожостей. Обидві мовні моделі (LLM), можуть генерувати текст, перекладати мови, писати різні види творчого контенту та інформативно відповідати на ваші запитання і робити це приблизно однаково ефективно.

Різниця між ChatGPT і Google Bard

Одна з найголовніших різниць між двома системами полягає в базі даних. Всі вже знають, що версія ChatGPT 3.5, яка є відкритою і безкоштовною для всіх користувачів обмежена в інформації по 2021 рік. У Bard такого обмеження немає, плюс він може в реальному часі використовувати дані з Google і віддавати найактуальнішу інформацію на цей момент разом з посиланнями на інсуючий контент. Погодьтесь, що це є дуже важливим аспектом який стосується точності інформації.

Chatgpt про Bard

Мовні моделі обох AI інструментів також відрізняються, заявлено, що Bard більш точно розпізнає наміри користувача і адаптує під це свої відповіді з максимальною імітацією людського мовлення. На практиці ж помітної різниці я не відчув.

У Barda вже є інтеграція з Google Docs, відповідь можна швидко перенести в документ, це реально зручно. Також її можна зберегти як чорнетку листа в Gmail.

Ще Bard вміє говорити голосом і розпізнавати окрім тексту також і зображення. Функціонально Bard поки виглядає цікавішим ніж ChatGPT.

Зараз мені і вам здається, що в питанні “хто краще?” перемагає Bard, але є і деякі переваги ChatGPT. Я попросив щоб Bard сформулював ці переваги самостійно, ось що вийшло:

Різниця між Bard і ChatGPT

Bard запевняє, що ChatGPT краще справляється з творчими задачами. Я колись тестував ChatGPT в творчості, для написання тексту для пісні і підбору акордів під неї, скажу, що він справляється дуже непогано. Bard в таких задачах на суб’єктивний погляд себе показав гірше.

Загально ж, як на мене Bard має більший потенціал, просто тому, що це розробка Google, яка точно буде інтегрована з беліччю інструментів від Google, з деякими з них ця інтеграція вже є. Відповідно ChatGPT буде інтегруватися з продуктами Microsoft, як це вже зроблено з їх пошуковиком Bing, але чи похитне це позиції Google як корпорації, наврядче.

Хто краще, ChatGPT чи Bard

Отож ключовими відмінностями для мене є:

  1. Актуальність бази даних – Bard точно кращий, бо немає обмежень по актуальній інформації
  2. Інтеграція з інструментами, тут Bard цікавіший, бо вже є прості інтеграції з Google Docs і Gmail, і Google точно будуть розвивати цей напрямок;
  3. Функціонально Bard зновуж таки перемагає, бо може давати відповіді голосом і розпізнає зображення.

Те, що ChatGPT можливо краще справляється з творчіми задачами поки не дуже перевірений факт, суттєвої різниці я поки не помітив, але будемо тестувати далі.

Опублікував(ла) Stanislav Shalabodin
Привіт! Я маркетинг-стратег з комплексним досвідом в digital. Допомагаю бізнесу будувати маркетингові стратегії, надаю консультації і проводжу навчання.

В мене на сайті ви знайдете статті і уроки по маркетингу. Підписуйтеся на мене в телеграм і ютуб, отримуйте ще більше корисного контенту.
Попередній запис
Аналіз конкурентів: методи і інструменти для аналізу
Наступний запис
Як монетизувати свій блог