ретаргет

Ретаргет і його налаштування у Facebook

Щоб розібратися з ретаргетингом , потрібно зрозуміти що таке таргет.

Коротко повторимося – таргет – це вид реклами, який орієнтується на аудиторію, використовуючи її «інтереси».

Кожен, хто знає англійську мову, може здогадатися, що приставка «re» в слові retarget означає певне повторення. Це важливо для розуміння суті ретаргету.

Що таке ретаргет

Ретаргетинг – це повторна взаємодія з активною аудиторією, спрямована на здійснення цільової конверсії, яку користувач раніше не робив.

Поки що це може здатися складним, давайте розберемося з поняттями.

Що значить “Активний”? У розрізі цільової аудиторії, активна – це ті люди, які так чи інакше взаємодіяли з нашою рекламною кампанією. Найчастіше мається на увазі, що вони хоча б перейшли по рекламі. Але не всі люди, які натиснули на рекламу, виконують цільову для нас дію, будь то реєстрація або покупка. Вони можуть взагалі нічого не зробити.

Суть ретаргетингу полягає в поверненні на наш сайт (або профіль в соціальних мережах) людей, які вже відвідали його, але не виконали потрібну дію. Найчастіше для цього використовуються якісь унікальні пропозиції, які були недоступні на момент їх першого відвідування сайту. Для цього створіть альтернативну версію цільової сторінки (тобто сторінку, яку відвідує людина після натискання на рекламу). В інших випадках просто змінюють пропозицію (пропозицію) на сайті, не створюючи альтернативних сторінок.

схема перенацілювання

Як налаштувати ретаргетинг

Щоб налаштувати ретаргет, вам знадобляться знання з минулих уроків, наприклад, розуміння того, як працює піксель і як створювати індивідуальні аудиторії.

Ми розглянемо найпопулярніший варіант ретаргету, це повернення на сайт тих людей, які вже були на ньому.

Для цього нам потрібно буде створити одну або кілька індивідуальних аудиторій. Першим кроком є збір відвідувачів нашого сайту:

Вибравши сайт в джерелах, нам також потрібно буде вибрати тип заходу «Всі відвідувачі сайту», або відвідувачів конкретних сторінок сайту. Далі все залежить від того, як ви налаштували піксель. Якщо він фіксує потрібні вам конверсії, такі як покупка або реєстрація, то ви можете додати ці події до винятків, таким чином зібравши аудиторію людей, які просто були на сайті, але не виконали потрібну дію. Не забудьте вибрати параметр «відповідати ВСІМ умовам» вгорі.

Якщо з якихось причин у вас ще не налаштована фіксація конверсій, але є список клієнтів, які купили / зареєструвалися, то доведеться зробити ще кілька кроків. Ми просто створимо аудиторію “Всі відвідувачі сайту”, не додаючи до неї винятків.

Далі потрібно створити другу користувацьку аудиторію, вибравши джерело “список клієнтів”. Завантаживши список клієнтів, ми можемо приступити до створення збереженої аудиторії і в її налаштуваннях підтягнути раніше створену аудиторію “Всі відвідувачі сайту”, а до винятків додати “Список клієнтів”, всі інші настройки можна або прибрати, або поставити на свій розсуд.

Збережена аудиторія з доданою настроюваною аудиторією

Тепер у нас є готова аудиторія для ретаргетингу, все, що вам потрібно зробити, це запустити рекламу для цієї аудиторії.

Опублікував(ла) Stanislav Shalabodin
Привіт! Я маркетинг-стратег з комплексним досвідом в digital. Допомагаю бізнесу будувати маркетингові стратегії, надаю консультації і проводжу навчання.

В мене на сайті ви знайдете статті і уроки по маркетингу. Підписуйтеся на мене в телеграм і ютуб, отримуйте ще більше корисного контенту.
Попередній запис
Як навчитися таргету самостійно? Покроковий план
Наступний запис
Запуск динамічної реклами на каталог товарів в Facebook