Аналіз ринку і продуктовий аналіз для магазину витратних матеріалів

Аналіз ринку і продуктовий аналіз для магазину витратних матеріалів

Цілі, задачі і рішення

Клієнт — магазин витратних матеріалів.

Запит від клієнта — розробити маркетингову тактику на короткий проміжок часу, для швидкого виходу на digital ринок і стабільного отримання лідів. До цього онлайн канал майже не задіювався.

Рішення:

  1. Проаналізувати ринок і конкурентів для розуміння патернів поведінки ЦА, розміру ринку, каналів і інструментів які на ньому використовуються і зрозуміти де знаходимось ми, відносно конкурентів.
  2. Проаналізувати продукт і сервіс конкурентів. Знайти точки росту для відділення від конкурентів і запуск рекламної кампанії з цією комунікацією.
  3. Обрати рекламний інструмент для швидкого запуску і тестування гіпотез.

Результати роботи

Сегментація аудиторії і аналіз обʼємів трафіку

Ми з клієнтом вирішили аналіз ринку розбити на 3 категорії конкурентів, кожна з яких має свої особливості в продукті.

Аналіз проводився завдяки інструменту Similarweb Pro, інструментів Google і Meta.

По результатам аналізу стало зрозуміло хто з конкурентів є найбільшим гравцем в кожній з категорій. Через які канали вони залучають трафік і в яких об’ємах. Відносно цього стало зрозуміло і те, які приблизно бюджети вони використовують для просування в платних каналах.

Продуктовий аналіз конкурентів

Після аналізу ринку перейшли до продуктового аналізу. В аналіз я брав наступні речі:

  • Аналіз асортименту товарів, брендів, статус наявності продуктів на сайті і розрахунок коефіцієнту наявності товару
  • Аналіз УТП і позиціонування конкурентів на ринку, порівняння з нами і пошук наших унікальностей для виділення на фоні інших
  • Аналіз сервісних переваг і недоліків конкурентів
  • Аналіз сайтів і соц. мереж

В цьому аналізі виявилася певна закономірність між кількістю асортименту товарів і кількістю трафіку на сайтах. Чим більше було представлено товарів тим більше було трафіку. Тому один з висновків для масштабування було розширювати свій асортимент. Це сприяє розвитку SEO.

Аналіз асортименту конкурентів

Під час аналізу функціоналів сайтів конкурентів знайшов одну особливість, яка спрощувала для користувача підбір товару. Запропонував клієнту реалізувати такий функціонал на його сайті.

На основі аналізу сервісу конкурентів виявилося, що ми були єдиним магазином, який був готовий працювати на вихідних, що було суттєвою перевагою. Вирішили брати цю особливість як одну з основ для подальшої комунікації з ЦА в рекламі.

Один зі слайдів презентації про продуктовий аналіз

Підбір рекламних каналів для запуску кампанії

Для швидкого запуску вирішили підключати таргетовану рекламу на генерацію лідів. Через те, що сайт потребував значних доробок і не був готовий приймати трафік, ми вирішили запускатись саме через лід-форму фейсбука.

Прорахував медіаплан для старту рекламної кампанії і розмір інвестицій. Порекомендував клієнту підрядника для налаштування рекламної кампанії і вподальшому контролював хід її запуску і результатів.

Вдалося вийти на стабільну генерацію лідів.

Для подальшого розвитку дав рекомендації по переробці сайту, щоб можна було запускати трафік на нього і підключати додаткові рекламні канали.

Вся робота зайняла 2 місяці.

Давайте обговоримо ваш проект

Залишайте заяку або напишіть мені особисто

Опублікував(ла) Stanislav Shalabodin
Привіт! Я маркетинг-стратег з комплексним досвідом в digital. Допомагаю бізнесу будувати маркетингові стратегії, надаю консультації і проводжу навчання.

В мене на сайті ви знайдете статті і уроки по маркетингу. Підписуйтеся на мене в телеграм і ютуб, отримуйте ще більше корисного контенту.