У цьому уроці ми розберемося з основним функціоналом Бізнес-менеджера. Ми навчимося оформляти права, додавати сторінки і створювати рекламні кабінети.
Зв’язування сторінок, рекламних кабінетів і їх створення в Business Manager
Для початку перейдемо до самого бізнес-менеджеру:
Зайдіть в налаштування. Внизу потрібно знайти значок шестерінки
Потрапивши в налаштування бізнес-менеджера, ми почнемо з додавання сюди всіх наших бізнес-сторінок і рекламних кабінетів. А якщо їх взагалі не буде, ми створимо нові.
- У розділі “Акаунти” виберіть підменю “Сторінки”. Важливо! Сторінки – це бізнес-сторінки вашої компанії. Саме від імені сторінки запускається реклама. Не плутайте «особистий акаунт фейсбука» з «бізнес-сторінкою». Список ваших бізнес-сторінок, якщо такі є, можна переглянути тут;
- Натисніть додати. Ми побачимо список з трьох варіантів;
- Тут ми повинні вибрати, що ми хочемо робити. “Додати сторінку” – якщо ви вже створювали бізнес-сторінку раніше і є її адміністратором, ви можете прив’язати її до бізнес-менеджера, просто введіть її назву або вставте посилання на неї в форму, яка відкриється після натискання на цю опцію. “Запит на доступ” – це можливість для агентств, коли ви виконуєте роль підрядника, мати доступ до керування сторінкою, яка вам не належить. Таким способом можна відправити запит, який прийде адміністратору сторінки, до якої запитується доступ. «Створення нової сторінки» – в тому випадку, коли у володінні немає сторінок, або ми хочемо створити новий напрямок діяльності, нам потрібно створити нову сторінку. В цьому випадку буде потрібно вибрати напрямок своєї діяльності, назву і заповнити інші типові дані.
Після додавання або створення сторінки плавно переходимо до додавання рекламного облікового запису, це наступней підменю в розділі “Акаунти”. Тут сенс абсолютно такий же, як і при додаванні сторінок, складність може виникнути тільки одна, розберемо її нижче, але спочатку розберемося, що таке рекламний аккаунт.
Рекламний обліковий запис – це, по суті, менеджер оголошень. Саме в ньому і відбувається процес створення і управління рекламою. Ваша рекламна діяльність може вестися в одному рекламному кабінеті, а можете в декількох. Наприклад, в тому випадку, коли у вас різні сфери діяльності, сильно відрізняються один від одного, логічно буде зробити два різних рекламних акаунта.
Під час додавання облікового запису оголошення може бути важко додати його ідентифікатор. Тут ви не зможете просто вставити посилання на свій рекламний кабінет, потрібно знайти спеціальний ідентифікатор кабінету:
Важливо! Ми додаємо рекламний обліковий запис лише тоді, коли знаємо, що він у нас уже є, інакше ми створимо новий, вибравши відповідну опцію під час додавання облікового запису.
Щоб знайти id вже існуючого кабінету, потрібно зайти в потрібний нам Ads Manager, а саме в налаштування рекламного кабінету:
Для простоти можна спробувати скористатися посиланням, щоб швидко перейти до списку ваших Ads Manager.
Тут в списку доступних рекламних кабінетів ви можете побачити комбінації цифр, навевши на них курсор, ви побачете повний ідентифікатор кабінету.
Зв’язування облікового запису Instagram
Окремо розглянемо прив’язку інстаграм-аккаунта. Для показу реклами в Instagram можна обійтися без наявності там інстаграм-аккаунта. Але в цьому випадку користувачам буде складніше потрапити на аккаунт вашої компанії.
Якщо у вас вже є аккаунт Instagram, який ви плануєте використовувати в рекламі, то вам потрібно буде додати його у бізнес-менеджер, а потім прив’язати до бізнес-сторінки.
Важливо! Можливо, ви раніше пов’язали свій обліковий запис Instagram із бізнес-сторінкою. Це відбувається, коли ми переводимо наш Instagram у бізнес-профіль. Тому при прив’язці інсти до сторінки може з’явитися помилка, яка буде говорити про те, що цей обліковий запис вже прив’язано до іншої сторінки. В цьому випадку ви можете додати до бізнес-менеджеру вже існуючу бізнес-сторінку, або відв’язати її від бізнес-сторінки в налаштуваннях облікового запису Instagram, а потім прив’язати до потрібної сторінки через бізнес-менеджера. Так, все це не так зручно і просто, як хотілося б, але з практикою все стане зрозуміло.
Для початку просто додайте наявний Instagram до бізнес-менеджера в підменю “Облікові записи Instagram“.
Після цього перейдіть на бізнес-сторінку, на яку потрібно прив’язати аккаунт Instagram. Список ваших бізнес-сторінок можна переглянути тут.
Зайдіть в налаштування бізнес-сторінки і знайдіть там пункт “Інстаграм”. Далі необхідно підключити обліковий запис через відповідну кнопку.
Надання доступу співробітнику або підряднику
Навіщо роздавати доступ? На перших порах, коли ви працюєте на самоті, не потрібно нікому давати доступ. Досить буде просто ознайомитися з функціоналом і згадати, що такі можливості існують. Але в тому випадку, коли у вас є команда, що складається хоча б з одного таргетолога або smm-спецаліста, потрібно видати доступ.
Нагадаю також, що Business Manager існує для того, щоб полегшити управління всіма рекламними акаунтами, сторінками, а також командою, крім того, це підвищує безпеку.
Давайте подивимося, як додати людей і надати їм права:
- У блоці «Користувачі» є підменю «Люди», тут ми можемо дадавати свою команду;
- Вибравши підменю, ми побачимо кнопку «Додати». Натисніть на неї і побачите вікно, в якому можна дати необхідні доступи;
- Ввівши адресу електронної пошти, людина отримає запрошення вступити в вашу компанію, з його боку потрібно буде просто підтвердити це запрошення і авторизуватися в Facebook;
- Під цифрою «4» показані ролі в компанії, ми можемо вибрати, яку роль віддати запрошеному людині. Співробітник може працювати тільки з обліковими записами, рекламними кабінетами і виданими йому інструментами. Адміністратор зможе управляти доступом інших співробітників, а також змінювати будь-які налаштування всього бізнес-менеджера.
Наступним кроком нам потрібно буде вибрати сутності, які ми даємо у контроль доданому користувачеві. Тут можна побачити три колонки, в першій вибирається тип об’єкта, це може бути сторінка (вибирайте класичний варіант, тому що «нова версія» ще не всім доступна і я сам ще не розібравя в їх відмінності), рекламний аккаунт, каталоги (це набори товарів, про них ми дізнаємося пізніше), пікселі, додатки, а також інстаграм-акаунти.
У другому стовпці виділяється сам об’єкт. Якщо в першій колонці ми виберемо «Сторінки», то в другій колонці, відповідно, побачимо список всіх доступних сторінок, які прив’язані до нашого бізнес-менеджеру.
Вибравши необхідні сторінки (одну або кілька), в третій колонці вибираємо права і доступи, які надаємо користувачеві цієї сторінки. У самому низу третьої колонки можна вибрати “Повний контроль”, це максимальний рівень доступу над сторінкою. Не хвилюйтеся, ніхто так не вкраде вашу сторінку.
Такі ж дії потрібно буде виконати і з іншими типами об’єктів.
Зверніть увагу, що не обов’язково віддавати користувачеві всі об’єкти, вибирайте тільки те, що йому може бути потрібно. Наприклад, людині, яка буде просто публікувати та адмініструвати сторінку, не потрібен доступ до рекламних облікових записів або пікселів. Досить буде дати доступ до сторінок. У свою чергу, для таргетолога, навпаки, знадобиться доступ до сторінок, рекламних акаунтів, пікселів, каталогів і сторінок в Instagram.
Після того, як ми виділимо всі об’єкти і права для надання доступу, ми можемо натиснути на кнопку «Запросити».
Інші функції бізнес-менеджера
Давайте тепер розберемо інші можливості бізнес-менеджера. Використовувати їх доведеться вкрай рідко, але краще зрозуміти, що до чого. Ми не будемо аналізувати всі функції, деякими з них я і сам ніколи не користувався.
Користувачів
Партнери
Сюди можна додати партнерів і передати їм в користування об’єкти, що належать нашій компанії. Зазвичай це може знадобитися, якщо ви працюєте з агентством.
Рахунки
Групи об’єктів компанії
Тут ми можемо згрупувати наші сторінки за вказаною нами логікою. Він може знадобитися агентствам з великою кількістю клієнтів, які мають купу рекламних сторінок. Або якщо ви корпорація з великою кількістю різних напрямків бізнесу.
Застосування
Якщо у вас є власний додаток на Facebook, тут ви можете зв’язати його зі своїм бізнес-менеджером
Торгові акаунти
Бізнес-сторінки зі своїми магазинами будуть показані тут. Facebook має функціонал, що дозволяє створити інтернет-магазин. Є навіть окремий інструмент Commerce Manager, де можна створювати каталоги товарів. Це величезний функціонал, частково торкнемося його при подальшому знайомстві з таргетованою рекламою.
Облікові записи WhatsApp
Якщо він у вас є, можна додати обліковий запис WhatsApp Business.
Джерела даних
Каталоги
Каталоги потрібні для створення динамічних оголошень, про це трохи пізніше. У цьому меню можна додавати власні каталоги і створювати нові.
Пікселі
Піксель – це теж окрема і велика тема, з нею ми познайомимося пізніше в серії уроків по таргетингу. Коротко — це інструмент, що дозволяє збирати детальну статистику по взаємодії користувачів з рекламою, а також краще оптимізувати рекламу. Сюди можна додавати пікселі, прив’язувати їх до співробітників.
Безпека бренду
Домени
Домен підтверджується для роботи з користувачами iOS. Він вам знадобиться, якщо ви хочете направити користувачів на сайт і записувати конверсії, які здійснюють користувачі iPhone, інакше у вас не буде повної статистики ефективності рекламних кампаній.
Додайте домен до поля. Далі слідуємо інструкції.