трафік

Нові канали трафіку в Google Analytics 4

З введенням GA4 у маркетологів з’явилося багато запитань. Нові звіти, старих немає, нові показники, нова логіка, нові каналу трафіку. Особливо що стосується Cross network, про нього більш детальніше в самому кінці.

канали трафіку в GA4

З останнім ми і розберемося в цій статті.

Отже тепер в звітах GA4 ви можете побачити наступні типи трафіку і ось пояснення для кожного з них:

AffiliatesЦе канал, за допомогою якого користувачі потрапляють на ваш сайт або в додаток, перейшовши за посиланням на партнерському сайті.
AudioКанал, за допомогою якого користувачі потрапляють на ваш сайт або в додаток завдяки оголошенням на платформах для прослуховування (наприклад, подкастів).
Cross-networkКористувач зайшов на сайт завдяки оголошенням у різних мережах (наприклад Pmax кампанії, в них є різні мережі, пошукові, медійні, торгівельні, трафік з таких мереж йде саме сюди).
DirectЦе канал, за допомогою якого користувачі потрапляють на ваш сайт або в додаток, натиснувши збережене посилання чи ввівши вашу URL-адресу.
DisplayЦе канал, за допомогою якого користувачі потрапляють на ваш сайт або в додаток завдяки медійним оголошенням, зокрема рекламі в Медійній мережі Google (GDN).
EmailКанал, за допомогою якого користувачі потрапляють на сайт або в додаток, натиснувши посилання в листі.
Mobile Push NotificationsЯкщо користувач натиснув посилання в повідомленні на мобільному пристрої.
Organic SearchНатиснули на посилання без реклами в результатах звичайного пошуку. Органічний трафік.
Organic ShoppingЦе канал, за допомогою якого користувачі потрапляють на ваш сайт або в додаток, натиснувши посилання без реклами на торговельному сайті (наприклад, Amazon чи ebay).
Organic SocialЦе канал, за допомогою якого користувачі потрапляють на ваш сайт або в додаток, натиснувши посилання без реклами в соціальній мережі (наприклад, у Facebook чи Твіттері).
Organic VideoЦе канал, за допомогою якого користувачі потрапляють на ваш сайт або в додаток, натиснувши посилання без реклами у відео (наприклад, на YouTube, у TikTok чи Vimeo).
Paid OtherЦе канал, за допомогою якого користувачі потрапляють на ваш сайт або в додаток завдяки рекламі в інших ресурсах (не на торговельному чи пошуковому сайті, у соціальній мережі чи відео).
Paid SearchЦе канал, за допомогою якого користувачі потрапляють на ваш сайт або в додаток завдяки рекламі на пошукових сайтах (наприклад, Bing, Baidu чи Google).
Paid ShoppingЦе канал, за допомогою якого користувачі потрапляють на ваш сайт або в додаток завдяки платній рекламі на торговельному майданчику (наприклад, Amazon чи ebay) чи власному сайті роздрібного продавця.
Paid SocialЦе канал, за допомогою якого користувачі потрапляють на ваш сайт або в додаток завдяки рекламі в соціальній мережі (наприклад, у Facebook чи Твіттері).
Paid VideoЦе канал, за допомогою якого користувачі потрапляють на ваш сайт або в додаток завдяки рекламі у відео (наприклад, у TikTok і Vimeo чи на YouTube).
ReferralЦе канал, за допомогою якого користувачі потрапляють на ваш сайт або в додаток, натиснувши посилання без реклами на іншому сайті (наприклад, у блозі чи на сайті новин).
SMSЦе канал, за допомогою якого користувачі потрапляють на ваш сайт або в додаток, натиснувши посилання в текстовому повідомленні.

Що таке Cross-Network в Google Analytics 4

Cross-network в GA4 це канал який згруповує в собі трафік з різних мереж в рамках Google Ads. Наприклад коли ви запускаєте Pmax кампанії, вони в собі можуть мати різні формати, торгові кампанії, пошукові, медійні. Такий трафік йде не в Paid Search, а саме в сross-network, навідмінну від Paid Search, в якому трафік рахується виключно з пошукових кампаній.

Опублікував(ла) Stanislav Shalabodin
Привіт! Я маркетинг-стратег з комплексним досвідом в digital. Допомагаю бізнесу будувати маркетингові стратегії, надаю консультації і проводжу навчання.

В мене на сайті ви знайдете статті і уроки по маркетингу. Підписуйтеся на мене в телеграм і ютуб, отримуйте ще більше корисного контенту.
Попередній запис
Запуск таргетованної реклами на Телеграм канал
Наступний запис
Аналіз конкурентів: методи і інструменти для аналізу