Контекстна реклама vs таргет: який інструмент буде кращим для просування

Контекстна реклама vs таргет: який інструмент буде кращим для просування

Коротка відповідь – жоден з інструментів не є кращим за інший в абсолюті. Обирати і підбирати інструмент необхідно відносно наших поточних задач, цілей і особливостей бізнесу, а як це зробити читайте далі в статті.

Чому ми обираємо між Google та Meta

Google Ads, або по іншому контекстна реклама і Meta Ads (таргетована реклама) одні з найпопулярніших інструментів спрямованих на отримання швидкого результату. Хоч вони доволі сильно відрізняються по принципу дії і форматам, але є в них і багато спільного.

Серед таких речей:

  • Легкий старт – наразі створення рекламної кампанії може виглядати як “зареєструвався – додав карту – почав показувати рекламу”, звісно це здебільшого буде не ефективний запуск, але почати може будь хто і це дійсно просто;
  • Доступність знань – знайти безкоштовні матеріали зараз не проблема, вам покажуть і розкажуть як запустити рекламну кампанію і навіть порекомендують дійсно дієві і прості шляхи для цього, а що стосується платних курсів то тут вам доступна величезна кількість шкіл і експертів;
  • Велика кількість спеціалістів і агенцій з широким діапазоном вартості послуг – що також спрощує початок роботи з рекламою;
  • Швидкий результат – обидва інструмента дозволяють швидко почати отримувати трафік, лідів і продажі, в порівнянні з іншими рекламними інструментами;

Особливості і переваги контекстної реклами

Найбільша особливість і перевага контекстної реклами це можливість показувати цю рекламу відносно того, що шукає людина. Якщо наш потенційний покупець буде шукати магазини велосипедів у Києві, а ми як раз і є таким магазином, то нам буде дуже доречно саме в цей момент і показати людині свою рекламу. Доречі такий тип реклами також називають пошуковою рекламою.

Тобто підбираючи цікаві нам пошукові запити і налаштовуючи під них показ реклами ми завжди можемо показуватись людині в момент, коли вона хоче вирішити свою проблему, або щось придбати. Іншими словами ми працюємо з теплою аудиторією яка вже зараз готова робити покупку. Це є основною перевагою Google Ads і контекстної реклами в цілому.

Для використання цього підходу вам знадобиться адекватний, працюючий сайт і розуміння того під які пошукові запити ви хочете показувати рекламу.

Особливості і переваги таргетованої реклами

На відміну від контекстної реклами в таргеті ми не можемо показуватись настільки вчасно людині яка зараз хоче придбати щось конкретне. Але ми маємо інші цікаві можливості працювати по цільовій аудиторії підбираючі потрібні нам інтереси, демографічні дані, вік, стать і інші параметри. І на відміну від пошукової реклами в Google Ads, тут ми показуємо рекламу з використанням зображень і відео, чого немає в контекстній рекламі.

Такий тип реклами допомагає залучати нашу цільову аудиторію, знайомити її з брендом, послугами, товарами, сайтом та соціальними мережами. Однак така реклама не завжди буде доречною для всіх в конкретний момент часу. Хтось може просто побачити оголошення і не взаємодіяти з ним, хтось зацікавиться й перейде на сайт, а дехто може відразу зробити покупку. Навіть звичайний показ реклами без взаємодії вже приносить цінність для бізнесу, адже ми демонструємо свою пропозицію, бренд, логотип, підвищуємо впізнаваність. Це може «посіяти зерно» ідеї в голові людини, яке з часом проросте в бажання придбати товар або скористатися послугою.

В таргеті ми працюємо з більш холодною аудиторією, але це в свою чергу дозволяє зробити її більш теплою, а значить потім вона може прийти в гугл де ми підхопимо її через контекстну рекламу.

Що краще Google Ads чи Meta Ads

Як було зазначено вище, жоден з інструментів не є кращим якщо ми не говоримо в контексті конкретних задач і поточній ситуації.

Якщо у вас є сайт і це інтернет магазин, то найкраще буде почати з Google Ads, пошукових і торгових кампаній. Якщо у вас послуги, то вони можуть однаково непогано продаватись як через контекст, так і через таргет, тут варто дивитись на те наскільки ваш сайт в цілому готовий конвертувати користувача в заявку, бо з цим у багатьох є проблеми, а таргет дає можливість працювати без сайту, приводячи людей на інстаграм сторінку, або просто на форму заявки для отримання швидкого ліда з контактними даними.

Якщо у вас немає сайту, то очевидним рішенням буде працювати з таргетованою рекламою.

Сподіваюсь це трохи допоможе вам в прийняті рішень.

Опублікував(ла) Stanislav Shalabodin
Привіт! Я маркетинг-стратег з комплексним досвідом в digital. Допомагаю бізнесу будувати маркетингові стратегії, надаю консультації і проводжу навчання.

В мене на сайті ви знайдете статті і уроки по маркетингу. Підписуйтеся на мене в телеграм і ютуб, отримуйте ще більше корисного контенту.
Попередній запис
Як провести аудит власного маркетингу: рекомендації експерта