Дропшипінг: як працює, плюси та мінуси

Дропшипінг: як працює, плюси та мінуси

Сучасна епоха цифрового розвитку принесла із собою низку інновацій у сфері електронної комерції. Одним з найцікавіших та ефективних методів реалізації товарів став дропшипінг. Ця новаторська концепція не лише розширила можливості для підприємців, а й дозволила змінити уявлення про традиційні умови оптових продаж. 

Що таке дропшипінг і як працює схема дропшиппінгу

Дропшипінг – це метод продажу товарів, при якому продавець не зберігає товари на складі, а співпрацює з постачальником, який напряму доставляє товари покупцям. У цій схемі продавець фактично виступає посередником між кінцевим покупцем і постачальником. Наприклад, не обов’язково тримати на складі безліч автотримачів, головне мати можливість їх реалізувати. 

Процес дропшипінгу виглядає наступним чином:

 • Покупець робить замовлення в інтернет-магазині продавця.
 • Продавець передає замовлення постачальнику.
 • Постачальник відправляє товари безпосередньо покупцю з власного складу.
 • Продавець оплачує вартість товару постачальнику.
 • Продавець отримує прибуток, віднявши вартість самого товару.

Виникає питання, який прибуток отримує продавець? Заключаючи угоду з постачальниками, продавець отримує доступ до асортименту товарів оптовика за вигідними цінами. Продавець може самостійно встановлювати ціни для кінцевого споживача і саму націнку. Спектр можливої націнки може дуже варіюватися від товару, і становитиме від 10% до 100%, враховуючи особливості самого товару та ринкових умов. 

Як відкрити інтернет-магазин для роботи за системою дропшипінгу

Відкриття інтернет-магазину для роботи за системою дропшипінгу може бути вигідним варіантом для підприємців-початківців, у випадку коли немає необхідного капіталу. А також у випадку коли немає можливості організувати власний склад та логістику. Ось кілька кроків для створення такого бізнесу:

 • Вибір ніші, а саме важливо обрати конкретний сегмент товарів, який цікавить продавця і має попит на ринку.
 • Наступним важливим кроком є пошук надійних постачальників, готових співпрацювати за дропшипінг-схемою.
 • Налагодження комунікацій з постачальником, підписання договору та узгодження умов співпраці.
 • Вибір платформи для створення інтернет-магазину, і наповнення його. Тут необхідно додати описи та фотографії товарів.
 • Запуск реклами та продаж товарів.

Плюси та мінуси системи дропшипінгу

Дропшипінг – це вигідна можливість для тих, хто хоче розпочати свій власний бізнес з мінімальними витратами. Однак, як і будь-який інший варіант бізнесу, має свої переваги і недоліки:

Плюси

 • Мінімальні витрати. Не потрібно закуповувати великий обсяг товарів, зберігати його на складі або вкладати гроші у створення фізичного магазину.
 • Зручність, адже робота онлайн дозволяє працювати з будь-якого місця, де є доступ до Інтернету.
 • Без обмежень географії, адже є можливість привертати клієнтів з усього світу.

Мінуси

 • Залежність від постачальників. Якщо постачальник зіпсує якість обслуговування або затримає доставку, це може негативно вплинути на репутацію магазину.
 • Легкий старт в сфері створює велику конкуренцію.

Безумовно, дропшипінг відкриває хороші можливості для підприємців у сучасному світі електронної комерції. Його простота та гнучкість робить його привабливим вибором для тих, хто має бажання побудувати власний бізнес з мінімальними витратами на початку.

Опублікував(ла) Stanislav Shalabodin
Привіт! Я маркетинг-стратег з комплексним досвідом в digital. Допомагаю бізнесу будувати маркетингові стратегії, надаю консультації і проводжу навчання.

В мене на сайті ви знайдете статті і уроки по маркетингу. Підписуйтеся на мене в телеграм і ютуб, отримуйте ще більше корисного контенту.
Попередній запис
Project manager: Визначення ролі та ключові функції
Наступний запис
Як почати працювати на фрілансі: перші кроки для старту