позиції топ менеджменту

CPO, CEO, COO, CMO, CIO. Хто вони такі?

Позиції С-рівня прийшли до нас із заходу, вони характеризують найвищий рівень управління в компанії, або по-іншому «топ-менеджмент». Як правило, позиції рівня С будуються за одним шаблоном з трьох букв С _ О, на початку є буква «С» – Chief( Начальник), а в кінці є «О» – Officer (офіцер), а між ними вже йдуть різні варіанти, що відображають специфіку посади.

структура топ менеджменту у компанії CEO COO CPO

Хто такий CPO?

CPO (Chief Product Officer) — директор з продуктів. Управляє продукцією всередині компанії. Відповідає за позиціонування, конкурентоспроможність, за стратегію виведення продуктів і брендів на ринок.
Метою CPO є створення затребуваного продукту, який забезпечує стійку ділову цінність і цінність для споживача.

Періодично можна зустріти посилання на ролі Head of Product або Product Owner, їх можна використовувати і інтерпретувати абсолютно по-різному. Але якщо подивитися на західну культуру ієрархій, то всі ці ролі лежать нижче, ніж CPO.

Хто такий CEO?

CEO (Chief Executive Officer) — мабуть найбільш впізнавана топ-позиція в компанії. Звичайною мовою це звучить як «головний виконавчий директор» або «генеральний директор». Це найвища посада в компанії, в завдання якої входить стратегічне управління компанією і всіма топ менеджерами.

Хто такий COO?

COO (Chief Operating Officer) — операційний директор. Як правило, він відповідає за оперативну, повсякденну діяльність. У різних компаніях специфіка цієї посади може відрізнятися, тому дати чітке визначення їй досить важко.

Зазвичай завдання СОО зводяться до розробки і впровадження системи показників ефективності, тобто KPI, управління якістю процесів і реалізації операційної стратегії.

Хто такий CMO?

CMO (Chief Marketing Officer) – директор з маркетингу. Займається маркетинговою стратегією. Виводить на ринок нові продукти, керує продажами, цінами і дистрибуцією.

Хто такий CIO?

CIO (Chief Information Officer) – ІТ-директор. У цієї людини, як правило, найбільше болить голова, адже він повинен займатися забезпеченням компанії IT інфраструктурою, яка постійно ламається😄.

А чи знаєте ви про project manager?

Опублікував(ла) Stanislav Shalabodin
Привіт! Я маркетинг-стратег з комплексним досвідом в digital. Допомагаю бізнесу будувати маркетингові стратегії, надаю консультації і проводжу навчання.

В мене на сайті ви знайдете статті і уроки по маркетингу. Підписуйтеся на мене в телеграм і ютуб, отримуйте ще більше корисного контенту.
Наступний запис
Створення аудиторій для таргету в Facebook