Позиції С-рівня прийшли до нас із заходу, вони характеризують найвищий рівень управління в компанії, або по-іншому «топ-менеджмент». Як правило, позиції рівня С будуються за одним шаблоном з трьох букв С _ О, на початку є буква «С» – Chief( Начальник), а в кінці є «О» – Officer (офіцер), а між ними вже йдуть різні варіанти, що відображають специфіку посади.
Хто такий CPO?
CPO (Chief Product Officer) — директор з продуктів. Управляє продукцією всередині компанії. Відповідає за позиціонування, конкурентоспроможність, за стратегію виведення продуктів і брендів на ринок.
Метою CPO є створення затребуваного продукту, який забезпечує стійку ділову цінність і цінність для споживача.
Періодично можна зустріти посилання на ролі Head of Product або Product Owner, їх можна використовувати і інтерпретувати абсолютно по-різному. Але якщо подивитися на західну культуру ієрархій, то всі ці ролі лежать нижче, ніж CPO.
Хто такий CEO?
CEO (Chief Executive Officer) — мабуть найбільш впізнавана топ-позиція в компанії. Звичайною мовою це звучить як «головний виконавчий директор» або «генеральний директор». Це найвища посада в компанії, в завдання якої входить стратегічне управління компанією і всіма топ менеджерами.
Хто такий COO?
COO (Chief Operating Officer) — операційний директор. Як правило, він відповідає за оперативну, повсякденну діяльність. У різних компаніях специфіка цієї посади може відрізнятися, тому дати чітке визначення їй досить важко.
Зазвичай завдання СОО зводяться до розробки і впровадження системи показників ефективності, тобто KPI, управління якістю процесів і реалізації операційної стратегії.
Хто такий CMO?
CMO (Chief Marketing Officer) – директор з маркетингу. Займається маркетинговою стратегією. Виводить на ринок нові продукти, керує продажами, цінами і дистрибуцією.
Хто такий CIO?
CIO (Chief Information Officer) – ІТ-директор. У цієї людини, як правило, найбільше болить голова, адже він повинен займатися забезпеченням компанії IT інфраструктурою, яка постійно ламається😄.
А чи знаєте ви про project manager?