АБ тести

A/B-тести в таргеті

Що таке A/B-тест або спліт-тест

A/B-тест, як і спліт-тест , означає одне і те саме. Це метод перевірки різних гіпотез з подальшим відбором найбільш ефективних з них.

Раніше про A/B-тестування говорили в контексті створення комбінацій рекламних оголошень. Тепер у Фейсбуці ми можемо проводити ці тести не тільки з креативами, а й з аудиторіями та місцями розміщення.

Для правильно проведеного тесту необхідно чітко розділити одну аудиторію на дві і більше рівних частин, щоб вони не перетиналися між собою. Після цього по кожній з частин показуємо різні варіації креативів і порівнюємо результати по кожній з груп.

ab тестування

Коли спліт-тест намагаються зробити, створивши різні комбінації реклами і запустивши всі ці комбінації для однієї аудиторії, це не зовсім правильне тестування. Чому? Тому що одна і та ж людина може кілька разів бачити різні комбінації ваших оголошень і в кінцевому підсумку або натискати одну з них, або не натискати жодну з них.

Якщо він натиснув, виникає питання, як розподілити цінність кожного з побачених оголошень? Адже чим більше комбінацій йому вдавалося переглянути, тим більше інформації він міг зібрати і в підсумку натиснув не тому, що креатив був хорошим, а тому, що останній креатив доповнив повну картину пропозиції, яку ми запропонували. Умовно кажучи, клік ми отримали не завдяки конкретному креативу, а завдяки великій кількості вражень від різних креативів. Це не дає нам відповіді на те, який креатив краще за інших, тобто це не є повноцінним тестуванням.

Коли ми ділимо одну аудиторію на рівні частини, ми вирішуємо проблему перетину показів різних поєднань креативів і, відповідно, їх впливу один на одного. І ми побачимо результати, які показують, який саме з креативів дійсно кращий за інших.

Як застосувати A/B-тест у таргеті

a/b тестування на фейсбуці

Є окрема кнопка для створення A/B-тесту в Ads Manager. Все що нам потрібно зробити, це вибрати існуючу кампанію або набір оголошень і натиснути «A/B-тестування».

Другий варіант – почати створення нової кампанії і на першому етапі настройки включити відповідний перемикач:

Тестування AB

Обидва варіанти не будуть відрізнятися один від одного.

Для такого тестування, як було сказано вище, нам доступні наступні суб’єкти:

Що доступно для тесту

Вибравши потрібний варіант, також потрібно буде вибрати основну метрику, за якою буде визначатися виграшний креатив або аудиторія або розміщення. Тест може бути завершений автоматично, якщо чітко визначено переможця. Крім того, ви можете вказати конкретні часові інтервали для тесту та завершити його вручну.

Коли створюється копія кампанії, в цьому випадку ми вже можемо змінювати потрібні нам параметри, в залежності від того, що ми хочемо протестувати, якщо це аудиторія, то створити іншу аудиторію. Якщо це креатив, то завантажити ще один і так далі. В результаті кампанії, що беруть участь в тесті, будуть відзначені значком «колби».

Посилання на спільноту
Опублікував(ла) Stanislav Shalabodin
Привіт! Я маркетинг-стратег з комплексним досвідом в digital. Допомагаю бізнесу будувати маркетингові стратегії, надаю консультації і проводжу навчання.

В мене на сайті ви знайдете статті і уроки по маркетингу. Підписуйтеся на мене в телеграм і ютуб, отримуйте ще більше корисного контенту.
Попередній запис
Як проаналізувати свою рекламну кампанію у Facebook
Наступний запис
Як створити Business Manager